» » Як захистити поштовий Gmail-ящик від хакерських атак: поради від Google

Як захистити поштовий Gmail-ящик від хакерських атак: поради від Google

Google Україна відреагував на появу в мережі даних про майже п'яти мільйонах ящиків поштового сервісу Gmail. Прес-секретар компанії Марина Тарасоваопублікувалав українському блозі Google кілька порад про те, як захистити свої поштові скриньки від хакерських атак і прокоментувала причини настільки масового витоку інформації. В Google все ж визнали, що частина паролів опублікованих в мережі - справжні, але при цьому дали зрозуміти, що аккаунт не піддалися злому. «Перевірка показала, що менше 2% комбінацій імені користувача і пароля могли б спрацювати, але при спробі злому наші автоматизовані системи захисту в будь-якому випадку заблокували б такі спроби входу до акаунтів. Ми вжили заходів щодо захисту таких акаунтів і попросили їх користувачів поміняти свої паролі », - пишуть у блозі компанії.

При цьому в Google зазначили, що паролі були вкрадені не у Google, а з інших джерел. Наприклад, користувачі могли використовувати аналогічні паролі на інших сайтах, які були зламані. Щоб уникнути злому свого ящика в майбутньому, в Google радять почати кілька простих речей.

Переконайтеся, що ви використовуєте надійний пароль, Унікальний для Google;
Заповніть або поновіть параметри відновлення, Щоб ми могли зв'язатися з вами по телефону або по електронній пошті, якщо ви не зможете зайти на свій аккаунт;
Використовуйте двоетапну аутентифікацію, Яка є додатковим рівнем безпеки для вашого облікового запису.
Кілька корисних порад на цю ж тему дав і популярний російський медіадеятель і блогер Антон Носик. Він радить звернути увагу на кілька сторінок в налаштуваннях Гуглівского аккаунта. Насамперед це загальна сторінка налаштувань безпеки. В одному з розділів можна, зокрема, подивитися, коли, з яких пристроїв / програм, і з якого географічного місцяздійснювалися заходи в Ваш аккаунт. Для душевного спокою має сенс відключити всі ці сеанси доступу перед тим, як змінювати пароль.

В іншому розділі знаходиться управління оповіщеннями по SMS. Простежте, щоб номер мобільника, який там вказано, був не тільки активним, але і належав би вам за контрактом з оператором. В іншому випадку при втраті або несправності SIM-карти вам не дадуть її поміняти на нову.

Нарешті, механізм двоступеневої авторизації з підтвердженням входу в акаунт по SMS налаштовується тут. Це така ж захист, яка використовується для доступу до рахунків в системах електронного банкінгу. Вона стає даремною, якщо у вас вкрали той телефон, який зареєстрований в системі. Але в цьому випадку ви просто блокуєте SIM-карту одним дзвінком оператору (або через веб-інтерфейс). І ніякої зловмисник далі вже не може отримати за цим номером код. Цих заходів обережності цілком достатньо. Можна навіть пароль не міняти, бо він сам по собі не дає доступу в систему, захищену подвійний авторизацією.

Раніше на цьому тижні в інтернет вже витекла величезна база паролів від електронної пошти «Яндекса» і Mail.ru. У загальній складність в мережу потрапили паролі від майже 6 млн акаунтів.


445 15.09.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру