» » Kaspersky Lab з'ясувала, як користувачі ставляться до паролів

Kaspersky Lab з'ясувала, як користувачі ставляться до паролів

Більше третини опитаних - а точніше 36% - упевнені, що їх паролі від різних онлайн-акаунтів надійно оберігаються самими веб-сайтами, а ще 20% думають, що їхні дані доступу до електронних сервісів не можуть бути цікавими або корисними для кіберзлочинців.
Такі результати були отримані в ході дослідження, проведеного Kaspersky Lab спільно з компанією B2B International влітку 2014 року. Однак почастішали інциденти з крадіжкою паролів говорять про зворотне: шахраї влаштовують безліч різних хитрощів для того щоб отримати паролі користувачів, оскільки ці дані все частіше дають доступ до здійсненню фінансових транзакцій. Спеціальні шкідливі програми, що крадуть інформацію, фішингові веб-сторінки, перехоплення даних Wi-Fi трафіку, атаки на сервери компаній, на яких зберігаються облікові дані користувачів, - ось лише деякі з поширених прийомів зловмисників.

Kaspersky Lab з'ясувала, як користувачі ставляться до паролів


При цьому загроза для користувача стає ще масштабніше, якщо він застосовує один пароль для різних акаунтів. Як з'ясувалося в ході дослідження, таких безтурботних користувачів залишилося сьогодні небагато - всього 6% (так само). З іншого боку, частка тих, хто для кожного облікового запису створює новий пароль, теж невисока - лише 26%. Решта ж користувачі оперують обмеженим набором паролів. Причина такої поведінки криється в тому, що користувачі, незважаючи на свій досвід і знання про існування різних кіберзагроз, як і раніше воліють запам'ятовувати паролі - про це заявили 63% учасників дослідження. При цьому лише 43% опитаних вважають, що покладатися на пам'ять в таких речах небезпечно. Найбільш же надійний в сучасних умовах спосіб зберігання паролів за допомогою спеціального ПО вибрали всього 6% (так само) опитаних користувачів. «Користувачі марно недооцінюють інтерес зловмисників до їх особистих даних і виявляють безтурботність при виборі та зберіганні паролів для своїх онлайн-акаунтів. Використання ідентичних або дуже схожих наборів символів для доступу до різних сервісів загрожує тим, що в разі потрапляння хоча б одного пароля в руки злочинців користувач ризикує втратити контроль над усіма своїми акаунтами, - розповідає В'ячеслав Закоржевскій, керівник групи дослідження вразливостей Kaspersky Lab. - Уникнути подібних ризиків можна за допомогою складних унікальних паролів, які будуть різними для різних акаунтів, а також за допомогою двофакторної авторизації. Крім того, варто пам'ятати, що не потрібно вводити дані облікового запису на підозрілих веб-сторінках або при користуванні незахищеною безкоштовної публічної мережею Wi-Fi ». Однак одна лише уважність не завжди зможе захистити користувача від вивертів зловмисників, тому краще всього довірити безпеку свого цифрового особистого простору спеціалізованому захисному рішенням, наприклад Kaspersky Internet Security для всіх пристроїв 2015. Що ж до створення унікальних і складних паролів для кожного нового аккаунта, то користувачеві зовсім не потрібно винаходити і запам'ятовувати складні комбінації з незв'язаних між собою цифр, букв та інших символів. Всю роботу за нього може зробити спеціальне рішення Kaspersky Password Manager, яке генерує стійкі до злому паролі і зберігає їх в безпечному середовищі.


373 20.09.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру