» » Як працювати з мовою розмітки HTML

Як працювати з мовою розмітки HTML

Як працювати з мовою розмітки HTML

Кожен з нас, заходячи на який небудь сайт, бачить перед собою текст, який тим чи іншим чином оформлений, або ж є посиланням на інший сайт, або зовсім не оформлений.

Для того, що б, розмістити текст на своєму сайті, красиво його оформити, або ж перетворити на заслання, зовсім не обов'язково бути програмістом, або веб дизайнером, у всій структурі будови мови розмітки HTML, якщо розібратися, немає абсолютно нічого складного, і під всьому цьому вам допоможе підручник html . По суті, розібратися в розмітці HTML зможе навіть першокласник, враховуючи рівень розвитку нинішніх дітей.

Основи html , полягають в тому, що звістка текст, яким заповнений сайт, полягає в контейнери, які надають йому особливі властивості, в деяких випадках, вони не змінюють текст, але без них не обійтися. Різновидів самих тегів безліч, в основному вони бувають контейнерні та одиничні.

Контейнерним - це блоки, які мають початок і кінець, і виглядають приблизно так:
<код> текст наповнення сайту </ код>
Початок і кінець коду розмітки, використовується для того, що б вказати движку сайту, де необхідно використовувати певні параметри до тексту.

Наприклад, для того, що б зробити весь текст червоним, вам необхідно використовувати певний Код розмітки, в залежності від движка сайту, для цього, вам необхідно укласти його в цей тег таким чином:
<код> червоний текст </ код>


Але, крім того, що символ розмітки надає певні властивості тексту, навіть без цих властивостей, звістка текст необхідно укладати в теги, це робиться для того, що б сайт міг визначити розташування тексту на сторінці. Існує кілька основних тегів. Перший тег - це
<HTML>
, він позначає початок усього тексту на сайті, і його необхідно вставляти перед початком введення всього тексту. Далі необхідно використовувати тег визначає заголовок тексту, він позначається так
<HEAD>
, Тобто, якщо починаєте звістку текст на сторінці з заголовка, то виглядати це початок повинно приблизно так: і далі текст. Але крім цих основних тегів, вам необхідно знати ще один тег, який вкаже на основний текст сторінки, називається він тіло, і виглядає приблизно так
<BODY>
, цим тегом необхідно позначити весь текст сторінки, крім заголовка.

Але, крім того, що ви позначили початок дії всіх тегів на сторінці, вони обов'язково повинні мати і кінець, тобто всі ці теги, необхідно перетворити в контейнерні. Тобто, позначити місце, де код розмітки більше не вироблятиме свій вплив на текст. І вам потрібно буде перетворити все теги, які ви використовували для початку тексту, в теги закінчення, виглядати це повинно так: якщо на початку всього тексту, був використаний тег
<HTML>
, то в його кінці потрібно буде застосувати тег
</ HTML>
, якщо на початку заголовка був використаний тег
<HEAD>
, то в його закінченні потрібно застосувати тег
 </ HEAD>
, і так далі.

У підсумку, ми отримаємо HTML такого виду:

Стандартна HTML розмітка тексту:

<HTML> - початок усього тексту
<HEAD> заголовок </ HEAD>
<BODY> весь текст сторінки </ BODY>
</ HTML> - завершення всього тексту.


Тепер ви знаєте, як заповнити інформацією всю сторінку на сайті, але для того, що б додати всьому тексту певних властивостей, вам необхідно використовувати багато різноманітних тегів.

Де знайти теги для свого сайту
Припустимо ситуацію, ви створили свій власний сайт, заповнили сторінки текстом, укладеним в стандартні теги, у вас багато цікавої інформації, але відвідувачів так і немає, всі йдуть туди, де текст красиво оформлений, і є посилання на різноманітні сторінки. Вам би теж так хотілося, і для того що б зробити свій сайт, таким як у конкурента, вам потрібно мати всього-на-всього браузер, і для цього підійде навіть інтернет експлорер.

Для того, що б отримати інформацію про те, які коди були використані на будь-якому сайті, вам достатньо заручиться допомогою вашого браузера. Для цього, ви повинні зайти на сайт, з якого хочете «передрати» теги, натиснути правою кнопкою миші на сторінку, і вибрати особливий параметр перегляду, який називається «Перегляд у вигляді HTML". І дивним чином, для вас відкриються всі таємниці використовуваних тегів на сторінці.

І ось, ви набрали символів розмітки, вставили їх у своєму тексті, завантажуєте сайт, і не один з них не працює, ви в люті закриваєте все і йдете гуляти, не потрібно так поспішати. Всі справ в движку сайту. Кожен сайт має власним движком, і він не зможе застосувати тег, якого не знає, це те ж саме, що говорити на мові, якої ви не знаєте. За цим, краще протестувати свій сайт в офлайн режимі, з використанням різноманітних движків, а ще краще зв'язатися з господарем сайту, на якому вам сподобалися теги, і попросити поділиться движком, мало хто відмовляє, навіть самі жадібні.

Для того, що б запустити ваш сайт в роботу, у вже готовому вигляді, краще всього використовувати спеціальні програми, для тестування і роботи з сайтом офлайн, тобто при відсутність інтернету, або ж просто працювати в автономному режимі. Це гарантує вам, що ви запустите вже готовий сайт, без багів і недороблених ділянок, і відвідувачі не побачать ваші помилки.


5180 26.09.14



Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру