» » Що в оптимізації Лендінгу роблять неправильно?

Що в оптимізації Лендінгу роблять неправильно?

Лендінг часто незаслужено ігнорують. Статистика показує, що на оптимізацію трафіку витрачається в середньому в 83 рази більше коштів, ніж на оптимізацію Лендінгу. Однак трафік - це півсправи, головне конвертувати відвідувачів сайту в покупців. Лендінг можуть значною мірою формувати ваш прибуток, тому ігнорувати оптимізацію цих сторінок не варто.
Що в оптимізації Лендінгу роблять неправильно?


Але навіть якщо ви не ігноруєте оптимізацію Лендінг, то ви, швидше за все, дивіться на них очима маркетолога. Можливість безпосередньо спілкуватися з клієнтами є тільки у дуже маленьких компаній, тому в більшості випадків вся стратегія оптимізації базується на ваших припущеннях про цілі і бажаннях відвідувачів. Маркетолог може представляти свою сторінку як еталон висококонверсіонного Лендінгу, але в реальності вона буде заплутаним лабіринтом для відвідувачів. Нижче представлені сім простих порад, як ви можете оптимізувати свої сторінки:

1. Неясний заклик до дії (Сall to Action)
Перші думки користувача: Що мені тут робити?

Користувачі можуть загубитися на сторінці з двох причин:
відсутність заклику до дії;
занадто багато елементів, що борються за увагу і збивають з головної лінії.

Проблема: Хто б що не говорив про створення Лендінзі, але основна проблема всіх посадочних сторінок - відсутність великої, помітною і єдиною кнопки «Купити». Якщо у Вас її немає, то всі ігри з заголовками, квітами і розмірами елементів - порожня трата часу. Хтось скаже, що це банальність, але спробуйте відвідати 5-6 Лендінзі - і Ви зрозумієте, наскільки це поширена причина.

Рішення: заклик до дії повинен бути самою виділяється частиною сторінки і розташовуватися на першому екрані. Видаліть які не підтримують головну лінію графічні елементи на зразок величезних банерів або кнопок соц.сетей.

Якщо Ви хочете додати заклик до дії, але у Вас немає можливості зробити доопрацювання програмісту на форму заявки, то можна використовувати наявні на ринку інструменти, установка яких не вимагає програмування. Наприклад, зв'язка кнопка і спливаюче вікно, при натисканні на кнопку на сайті, відкривається форма заявки.

2. Занадто великий вибір
Враження користувача: і куди тут натискати ?!

Проблема: Перебір з графічними елементами, кнопками та посиланнями виразно заплутає відвідувача. Бажання показати на головній все і вся, побоюючись, що клієнт не знайде потрібну інформацію - головна помилка власників інтернет-магазинів. Не можна лякати користувача сайту достатком асортименту. В одному відомому експерименті з джемами, однієї частини відвідувачів мережевого магазину пропонували спробувати 3 джему і потім заміряли кількість покупок після дегустації. Іншій групі випробовуваних давали спробувати із понад 10 різних джемів і також заміряли конверсію в покупку. Як Ви думаєте, де кількість покупок було вище? Покупок було в рази більше в першій групі, де вибір обмежувався невеликим числом продуктів.

Рішення: Не варто намагатися зробити ваш товар помітніше, розміщуючи його на головній сторінці або виводячи на неї ж гігантський список свого асортименту. Місія головної сторінки полягає не в рекламі, а в наданні відвідувачу красивою, чіткою і ясною карти вашого сайту, де кожна опція легкодоступна, а доступ до товарів на виду. Головна також потрібна для створення трастовості вашій компанії (про компанію, відгуки, контакти, акції, переваги) і для зручної навігації.

3. Занадто багато запитів
Враження користувача: коли ж це все закінчиться?

Найчастіше маркетологи грішать передчасним збиранням інформації - таке користувачі можуть злічити докучливої ​​нав'язливістю.

Проблема: Власники ресурсу намагаються всіма можливими способами одержати контакт відвідувача, заманюють його в розділ з новиною, розділ з акціями, відволікаючи від покупки.

Рішення: Рекомендуємо використовувати 1 заклик до залишення контакту, 1 заклик до шарінг, 1 до того, щоб скористатися акцією. Не забороняйте людині здійснити цільове дію, якщо він не зареєстрований. Зрозумійте, що платіж важливіше, ніж інформація про покупця.

4. Перебір з текстом
Враження користувача: Цікаво, вони дійсно думають, що я буду все це читати?

Проблема: При пошуку цікавого і вигідного пропозиції відвідувачі сайтів не читають, а сканують сторінку - пробігають її очима в пошуках ключової інформації і call to action, які допоможе їм зробити вибір. Тому великі обсяги тексту і відволікаючі від ключового посилу елементи на вашій сторінці відразу змусять людину закрити вкладку.

Рішення: Лендінг повинен складатися з 1 екрану і містити ключову інформацію: що пропонується, чому це вигідно, терміни, посилання на сторінки або кнопка «Оплатити», яскраве і запам'ятовується зображення (для візуалів).

5. Обіцянки
Враження користувача: Ви дали мені те, що обіцяли?

Відвідувачі заходять на сайт з реклами, де вони прочитали Вашу пропозицію і зацікавилися саме їм. Лендінгем повинен обов'язково повідомляти те ж саме, що і реклама в розширеному варіанті, інакше рівень довіри до вас впаде і ймовірність покупки знизиться до 0.

Приклад рекламного оголошення, де пропонують знижку 25% на інтенсив.

При переході на сайт ми потрапляємо на Лендінгем з усіма акціями центру. Знижка 25% відсутня. Зверніть увагу, що даний матеріал був підготовлений 3 липня 2014, а на головній розміщена пропозиція до 30 червня.

Рішення: Рекламні оголошення у вашому джерелі трафіку повинні вести відвідувача саме туди, куди було обіцяно. В ідеальному варіанті потрібно керуватися принципом 1 рекламна пропозиція - 1 Лендінгем.

6. Візуальні подразники
Враження користувача: куди дивитися-то?

Проблема: Половина нашого мозку відповідає за обробку візуальної інформації. Саме тому ми не можемо не звертати уваги на рух. Використання динамічних елементів, які відволікають відвідувача від вашого заклику до дії, згубно позначиться на вашому бізнесі.

Рішення: Уникайте крутяться банерів і слайдеров - вони не тільки займають багато місця, але і можуть служити сильним відволікаючим чинником. Спливаючі вікна негайної ініціалізації на стартовій сторінці також необхідно тестувати на відволікання - перевіряйте, якщо кількість реєстрацій менше, ніж число відмов, тоді настав час змін.

Ось ще кілька подразників для прикладу:

вікно чату, яке спливає, як тільки користувач завантажує сторінку
величезні портрети людей, які заповнюють 90% екрану
Якщо Ви хочете провести опитування або схилити відвідувача до цільового дії спливаючим вікном, то бажано його показувати не при заході відвідувача, а при догляді.

7. Недолік довіри
Враження користувача: І чому я повинен бути впевнений, що ви не обдурите?

Проблема: Клієнту складно зробити вибір на користь компанії, не маючи достатніх аргументів. Відгуки з оцінками - це вагомий привід довіритися бренду. Однак більшість підприємств чи нехтують відгуками, або розміщують їх у спеціальному розділі на сайті, а не на сторінці прийняття рішення.

Рішення: Розташуйте символи довіри безпосередньо на Лендінзі і вверху сторінки, дотримуйтеся професійного дизайну, а також переконайтеся, що на сторінці видно наступні елементи:

Оцінка і максимум за оцінкою
Кількість оцінок
Тексти відгуків з профілями покупців
Блок для розміщення власного відкликання
Якщо дотримуватися цих простих правил, то конверсія Лендінзі підвищиться без істотних вливань.


landing
654 13.10.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру