» » Як боротися з поверненнями в інтернет-магазинах одягу

Як боротися з поверненнями в інтернет-магазинах одягу

Як боротися з поверненнями в інтернет-магазинах одягу
Торгівля все стрімкіше переходить в онлайн - швидкими і впевненими кроками. Серед причин такого зростання онлайн-торгівлі можна виділити (якщо порівнювати з офлайн-форматом, використовуючи приставку «більш ...»):

- приємні ціни;
- багатий асортимент;
- зручні способи платежів;
- широкий сегмент потенційних покупців;
- відсутність необхідності відвідування офлайн-магазину;
- розширення географії покупок і т.д.

За даними досліджень, тільки в 2012 на покупки в Інтернеті було витрачено більше $ 820 500 000 000. А на дворі вже 2014 р і ця сума постійно зростає.

При цьому, говорячи про переваги, для об'єктивності опису всієї ситуації необхідно подумати і про недоліки. Один з найбільш неприємних моментів в онлайн-торгівлю є повернення товару (в ніші одягу повернення товару становить порядку 40%)

Проаналізувавши особливості поведінки покупців, можна скласти список основних причин, по яких вони повертають товар. В цьому списку будуть такі позиції:

Погана якість товару.
Невідповідність товару картинці на сайті.
Занадто тривала доставка, покупцеві вже не потрібен цей товар.
Курйози (наприклад, переплутали колір, прислали 2 черевика на одну ногу і т.д.).
Не підійшов розмір, вказаний на сайті.

Як боротися з поверненнями?

Для того, що б ефективно боротися з поверненням товару, варто уважно проаналізувати основні їх причини.

Найчастіше товар це відбувається з причини неналежної якості, швидше за все, варто приділити більше уваги роботі з постачальниками і зміні тих, які є недобросовісними.

Якщо якості причини покупець вказує - невідповідність товару фотографії на сайті, магазину, можливо, необхідно звернутися до професійного фотографа для надання якісних послуг. Так само, сьогодні існує ряд компаній надають подібного роду послуги (продакшн-компанії повного циклу). Більшість магазинів вже прийшло до того, що якісна фотозйомка товару - це не те на чому можна економити. За статистикою, конверсія магазинів з хорошими фотографіями товарів збільшується на 40%.

Оперативна доставка товару покупцеві є одним з найбільш важливих факторів, що впливають на повернення покупця в Ваш магазин. Чим швидше (і, безумовно, якісніше) був зібраний замовлення, чим раніше він був доставлений покупцеві, тим кращим буде враження про Ваш інтернет-магазині.

Поспілкувавшись з великою кількістю керівників онлайн магазинів в Україні, не можу не відзначити той радісний факт, що вони постійно шукають (і знаходять) нові рішення, які дозволяють знизити показник повернень. З цією метою вирішуються вищеперелічені проблеми, а також ведеться постійна аналітика в процесі комунікації з користувачами, поліпшення існуючих сервісів і гарантій, спрямованих на задоволення покупців і зниження кількість повернень товару. Від цього виграють обидві сторони. Очевидним є і інший факт - в майбутньому перевагу отримають магазини, де аналізований показник повернень наближатиметься до нуля.


504 15.10.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру