» » Юзабіліті і аудит - технічне здійснення

Юзабіліті і аудит - технічне здійснення

Якщо ви коли-небудь стикалися з аудитом компанії, то вам буде легко уявити, що такі аудит сайту. Це збір інформації про його роботу з метою формування рекомендацій щодо поліпшення його характеристик для досягнення максимальної ефективності.

Що таке юзабіліті аудит
Якщо ви коли-небудь стикалися з аудитом компанії, то вам буде легко уявити, що такі аудит сайту. Це збір інформації про його роботу з метою формування рекомендацій щодо поліпшення його характеристик для досягнення максимальної ефективності.

Як і аудит компанії, аудит сайтів може вестися за різними напрямками, а може бути комплексним. Один з різновидів подібної роботи - це юзабіліті аудит сайту, який виробляється з метою зробити ресурс більш привабливим для відвідувачів. Таким чином, він тісно пов'язаний з такими роботами, як просування і розкрутка сайту, що в результаті призводить до підвищення ефективності ресурсу.

Навіщо він потрібен
В даний час, напевно, жоден сайт не є по-справжньому унікальним. Яка б тема не була їм порушена, обов'язково є хоча б ще пара подібних ресурсів. При цьому, чим більше кількість подібних сайтів, тим більше між ними конкуренція за користувачів.

Отримати поверхневе уявлення про те, які сайти здобувають перемогу в цій гонці, дуже просто. Досить відвідати кілька сайтів і порівняти їх. Якщо сторінки погано вантажаться, мають убогий дизайн, заплутану навігацію, для реєстрації потрібно витратити багато часу, а кількість корисної інформації мізерно, то шансів на успіх у такого сайту дуже мало. Для того щоб підвищити ці шанси, проводиться оптимізація сайту, в ході якої виправляються технічні параметри сайту з урахуванням запитів користувачів.

Для перевірки того, наскільки сайт відповідає вимогам оптимізації, проводять юзабіліті аудит. Фахівці, орієнтуючись на певні критерії, тестують ресурс, дивляться, наскільки він привабливий для користувача. В результаті такого аудиту видається повноцінний звіт з описом знайдених помилок і пропозиціями по найкращому їх усуненню.

Технічне здійснення
Юзабіліті аудит проводять фахівці, що мають уявлення про всі критеріях, на підставі яких дається оцінка. При цьому розглядаються технічні параметри роботи сайту, його наповнення, зручність для користувача і т.д. Моментів, на які звертають увагу перевіряючі чимало: кількість всіх зображень і зображень рекламного характеру, кількість посилань в цілому на сайті і в межах однієї сторінки, кількість шрифтів в текстах, засланнях, заголовках, наявність таблиць та їх оформлення, яскравість сторінок, швидкість завантаження і багато іншого.

Щоб провести дійсно якісний юзабіліті аудит, необхідно володіти знаннями в цій області, мати уявлення про те, яке значення має кожен критерій, як його правильно оцінювати і яким чином можна виправити недоробки, щоб отримати максимальну продуктивність. Звертаючись за послугами в професійну компанію, ви можете бути впевнені, що фахівці врахують всі нюанси і дадуть вичерпні рекомендації щодо поліпшення вашого ресурсу і підвищенню його ефективності.


431 19.10.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру