» » Як дізнатися, чи відфотошоплена картинка

Як дізнатися, чи відфотошоплена картинка

Як дізнатися, чи відфотошоплена картинка


Вірити в наш час зовсім нікому не можна. Навіть якщо на підтвердження пропонуються найпереконливіші фотографії. Зовсім недавно ми вам розповідали, як за допомогою простих прийомів можна збільшити довжину своїх ніг або зменшити об'єм талії . А вже коли в справу втручається Photoshop, то на знімку можна зобразити що завгодно. Тому все потрібно перевіряти, буквально все. А як це зробити, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Візуальний огляд
Сьогодні графічні редактори використовуються повсюдно для обробки зображень, будь-то аматорські знімки з вашого мобільного телефону або високоякісні ілюстрації модних журналів. Але одна справа, коли програмні засоби використовуються для коригування освітленості, яскравості або контрастності та виправлення невеликих похибок, і зовсім інша справа, коли в фото вставляються нові об'єкти, змінюється повністю фон, виправляються форма і розташування основних об'єктів. Тут, по суті, вже можна говорити про створення фотофальшівкі.

Як дізнатися, чи відфотошоплена картинкаЯк дізнатися, чи відфотошоплена картинка


Однак навіть самим майстерним фотомитцям далеко не завжди вдається обдурити природу. Дуже часто, зосередившись на одному аспекті, наприклад на зменшенні талії моделі, вони геть не беруть до виду інші деталі і забувають домалювати на місце руку або затерти зайві складки на сукні. Судячи з того, скільки таких ляпів потрапляє в друк, навіть у дуже шанованих і модних виданнях подібні помилки зустрічаються повсюдно. Тому першою справою при аналізі достовірності знімка слід абстрагуватися від його художніх особливостей і краси моделі та зосередитися на дрібних другорядних деталях.

Перерахуйте, скільки на картинці рук і ніг. Чи всі вони мають своїх власників? Чи можна в реальному житті прийняти подібну позу без вивиху кінцівок?
Зверніть увагу на волосся і об'єкти навколо них. Для початківців фальсифікаторів це досить важкий об'єкт, тому саме тут можна знайти багато цікавого.
Оцініть розміри і форму об'єктів на фото. Часто зміна форми одного предмета або людини веде до порушень пропорцій інших частин, які хоч і не кидаються в очі, але помітні при уважному розгляді. Наприклад, на фото нижче через редагування фігури дівчини лінія на стіні теж стала злегка кривої.

Як дізнатися, чи відфотошоплена картинка


Зверніть найпильнішу увагу на тіні. Це камінь спотикання навіть для досвідчених редакторів, бо відновити природну гру світла і тіні дуже важко. Тут необхідно проявити особливу уважність, так як іноді природа підкидає нам абсолютно неправдоподібні картини, які, проте, ніякої обробці не піддавалися. Наприклад, знамените фото з Місяця c «відсутньої» тінню від прапора.

Як дізнатися, чи відфотошоплена картинка


Програмні засоби
Крім гострого погляду і здорового глузду, існують і інші способи вивчення автентичності фотографій. Нижче ви знайдете кілька веб-додатків, які допоможуть вам отримати додаткові дані про фотографії і на підставі цього зробити висновок про її автентичності.

Findexif.com
Витягує всі метадані, що зберігаються в знімку. Ви зможете дізнатися, коли зроблено фото, за яких умов, на який фотоапарат. В деяких випадках можна дізнатися і місце зйомки.

Foto Forensics
Дуже корисний сайт, що вміє за непрямими ознаками визначати, які об'єкти на знімку були додані або відредаговані. Працює це на технології Error level analysis (ELA), яка дає досить переконливі результати.

Як дізнатися, чи відфотошоплена картинка


Izitru
Цей сервіс проводить аналіз завантаженого вами зображення по безлічі параметрів, в тому числі з точки зору достовірності метаданих, наявності слідів корекції освітленості, відповідності артефактів в різних частинах знімка і так далі - всього цілих шість тестів. В результаті видається сертифікат справжності знімка, який визначає ступінь його оригінальності.

Tineye.com
Спеціалізований сайт, який займається зворотним пошуком зображень. Тобто він знаходить все картинки, які точно такі ж або дуже сильно схожі на завантажену вами. Так ви зможете визначити, чи є досліджуване зображення оригінальним або зроблено іншим автором і за інших обставин. Не менш корисний в цьому сенсі і пошук по картинці від компанії Google.


759 22.10.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру