» » Технології розробки сайтів. Частина 1

Технології розробки сайтів. Частина 1
Технології розробки сайтів. Частина 1Існує досить багато абсолютно різних способів створення Інтернет-сторінок, однак всі вони поділяються за ступенем автоматизації на два типи: візуальний і програмований.

Візуальний метод дозволяє конструювати веб-сайт з високим ступенем автоматизації. Цей метод виник з необхідності зменшити трудомісткість створення сайту і скоротити терміни виконання робіт. Тут автор конструює свою сторінку на екрані візуального редактора (онлайнового або програмного), після чого програма генерує відповідний HTML код для кожної сторінки, яка представляє собою набір конструкцій мови HTML. Один з головних принципів візуальних редакторів формулюється як WYSIWYG – What You See Is What You Get («Що бачиш при розробці, то і отримуєш при перегляді сторінки»). При створенні сайтів з використанням візуального методу необхідно вибрати інструменти – редактори візуального конструювання, які забезпечують користувачеві можливість працювати без безпосереднього підключення до мережі Інтернет. Надалі створений веб-сайт можна розмістити в мережі Інтернет.

Візуальні редактори діляться на дві великі групи:
онлайнові редактори – це спеціальні механізми для створення сайтів (як правило, дуже простих), які розташовані безпосередньо в Інтернеті, найчастіше на сервісах, що надають хостинг (платний або безкоштовний). Наприклад, Narod.ru чи sites.google.com.
програми-клієнти (офлайнові), що встановлюються на комп’ютер і дозволяють створювати досить складні проекти (Microsoft FrontPage, DreamWeaver (Macromedia), NamoWEbEditor, Adobe GoLive).

Але і при розробці сайту за допомогою візуальних редакторів, розробнику необхідно знати основи мови HTML (хоча б для виправлення помилок редактора).

HTML (HyperText Markup Language) є стандартною мовою, призначеною для створення гіпертекстових документів в Інтернет. Суть мови HTML – в розмітці тексту за допомогою керуючих символів – тегів, які розташовуються в кутових дужках.
Html-документи можуть переглядатися різними типами браузерів.

Основна перевага HTML полягає в тому, що документ може бути переглянутий на веб-браузерах різних типів і на різних платформах. Мови HTML достатньо для створення повноцінного сайту, але тільки статичного, без зворотного зв’язку з користувачами. Крім того, поновлення таких статичних сайтів достатньо трудомістке.

Створення сайтів на мові HTML відноситься до програмованого способу, який називають ручним. Також до програмованих методів відносять створення сайтів на мовах веб-програмування та фреймворках: ASP.NET, Java, PHP, Perl, Ruby і т. д., але в основі будь-якого коду сайту є мова HTML. Вибір мови та фреймворку визначається знаннями, яким володіють програмісти, що реалізують проект.


1045 01.11.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера