» » Технології розробки сайтів. Частина 2

Технології розробки сайтів. Частина 2
Технології розробки сайтів. Частина 2Якщо ж ви хочете самостійно програмно реалізувати проект, необхідно розуміти різницю між мовою програмування і фреймворк.

Мова програмування - це певний базовий синтаксис (можливо зі стандартними бібліотеками), за допомогою якого можна створювати деякі програми. Фреймворк ж надає розробнику кілька бібліотек, що значно спрощують створення програм і сайтів. Деякі мови і фреймворки є єдиним цілим (наприклад, ASP.NET і JSP). Інші мови можуть використовуватися без фреймворку (PHP і Perl).

Мови веб-програмування класифікують на клієнтські і серверні: клієнтські мови використовуються для написання програм, що виконуються на стороні клієнта (веб-браузер), а серверні – для програм, що виконуються на сервері.

До клієнтських мов відносяться javascript - лежить в основі багатьох веб-технологій (наприклад, в основі популярної останнім часом технології AJAX), XHTML(розширена мова розмітки веб-сторінок), CSS (каскадні таблиці стилів управління, формальна мова опису зовнішнього вигляду сторінки).
Інші популярні клієнтські мови, а точніше фреймворки – це Adobe Flash (мова ActionScript) і SilverLight (будь-які. NET мови). Основне застосування технології Adobe Flash – інтерактивні сайти і сервіси, онлайнові ігри, мультимедійний контент і реклама. SilverLight – це нова технологія, розроблена компанією Microsoft і позиціонується як заміна Adobe Flash. Незважаючи на те, що за допомогою Adobe Flash або SilverLight можна побудувати повністю весь сайт, так робити не слід. Справа в тому, що системи глобального пошуку поки не вміють індексувати ні Adobe Flash, ні SilverLight.

Серверні мови веб-програмування можуть бути умовно розділені за операційною системою, на якій вони працюють: Windows і Unix. Цей поділ в певній мірі умовний, тому що практично всі популярні мови і фреймворки реалізовані на різні ОС, але рідко використовуються на нерідних ОС.
В ОС Windows однозначно панує технологія ASP.NET від Microsoft, за допомогою якої можна створювати сайти будь-якого рівня складності – від найпростіших, що складаються їх декількох сторінок, до дуже складних, що обробляють мільйони запитів на день (сайти Microsoft, написані на ASP.NET, є одними з найбільш відвідуваних в Інтернет). Технологія ASP.NET приваблива для тих, хто непогано розбирається в ОС Windows, але незнайомий з Unix-подібними системами. Основний недолік – менша, порівняно з Unix, кількість дешевих хостингів і необхідність покупки серверної ліцензії, у випадку з виділеним хостингом. Однак, у порівнянні з вартістю розробки складних сайтів, а, також, вартістю трафіку, різниця витрат на Windows і Unix хостинг може бути дуже мала.

Найпопулярнішою мовою веб-програмування є PHP з своїми основними перевагами є: простий синтаксис, висока швидкодія, підтримка більшістю хостингів. Мовою PHP написано багато популярних CMS (Content Management System) (наприклад, WordPress).

Інша популярна мова веб-програмування на платформі Unix – мова Perl: має складний заплутаний синтаксис і ніколи не призначалася для веб-програмування. JSP (Java Server Pages) – це частина технології J2EE, призначена для створення сайтів за допомогою мови Java. JSP має дуже багато спільного з ASP.NET і вибір між цими двома технологіями найчастіше грунтується на суб’єктивних перевагах, а не на будь-яких перевагах чи недоліках цих платформ. Високої популярності набула мова Ruby і, зокрема, Фреймворк Ruby on Rails. Одним із суттєвих недоліків Ruby є низька швидкодія.

До окремої категорії можна віднести створення сайту засобами CMS (систем керування вмістом). CMS – це дуже широке поняття, яке включає як дуже прості (що складаються з декількох скриптів), так і складні універсальні системи, призначені для вирішення найрізноманітніших завдань при створенні сайтів.

CMS - це налаштовувана система, призначена для простого й ефективного управління вмістом сайту. Сучасна система управління контентом є конструктором, за допомогою якого можна створювати і супроводжувати свій сайт (оновлювати і додавати матеріали, заводити нові рубрики). Будь-яка CMS виходить із принципу, що більшість сайтів дуже схожі за структурою і рубриками, але відрізняються наповненням та дизайном. Тому в кожну CMS входять певні пункти, які можна включити в сайт: новини, статті, інформація про фірму, контактні дані, прайс-лист і т. д., якими можна управляти в розділі адміністрування сайту.

Для розробки структури і навігації сайту в CMS не потрібні знання html, оскільки дані системи розроблені з урахуванням того, щоб подібна розробка робилася візуально, і була доступна в т.ч. недосвідченому користувачеві.

CMS є багатокористувацької системою, у якій передбачені різні види доступу:адміністратор має доступ до будь-яких розділів і може змінювати структуру сайту і рубрики; редактор може міняти будь-який текст на сайті, але не може керувати рубриками; користувач має доступ тільки до певної рубрики (чи до окремих матеріалів рубрики), і може працювати тільки з нею.

Деякі CMS надають шаблони дизайнів. Також вбудованими візуальними засобами CMS можна змінювати дизайн: шрифт, колір, графічні елементи і т. д. Однак, виключно засобами CMS неможливо створити оригінальний дизайн, який повинен розроблятися фахівцем.


1374 01.11.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера