» » Новий закон в Іспанії змусив Google закрити в країні свій агрегатор новин

Новий закон в Іспанії змусив Google закрити в країні свій агрегатор новин
Новий закон в Іспанії змусив Google закрити в країні свій агрегатор новин
Google закриє свій агрегатор новин Google News в Іспанії в цьому місяці через прийняття нового закону, що вимагає стягувати плату з таких сервісів. Про це йдеться в повідомленні компанії.

Новий закон, прийнятий в Іспанії в липні і отримав неофіційну назву Google Tax (податок на Google), вимагає стягувати плату з агрегаторів новин, включаючи Google News, які показують у себе фрагменти матеріалів з сайтів ЗМІ, при цьому не важливо чи має сервіс дозвіл від видавців чи ні. Глава Google News Річард Гінграс пояснив в повідомленні, що компанія не зможе виконати умови нового закону, оскільки не розміщує рекламу на сервісі, отже, не отримує з нього доходу.

Таким чином, компанія вирішила закрити сервіс вже 16 грудня до того моменту, як закон набуде чинності в січні 2015 року. Компанія також видалить всі новини, що належать іспанським видавцям, з міжнародних версій Google News.

Сервіс доступний на 35 мовах. Google News агрегує новини з різних ЗМІ і відображає на сайті короткі зведення матеріалу, при цьому, щоб прочитати новину повністю, користувач повинен перейти за посиланням на сайт самого видання. Крім того, ЗМІ можуть самі вирішувати, чи дозволяти включати уривки зі своїх матеріалів в Google News чи ні.

Проте все частіше Google стикається з тиском в цьому питанні з боку європейських видавців. Так, німецький закон наказує Google показувати в своєму зібранні тільки посилання на статтю і заголовок, але при цьому не зобов'язує компанію платити за таку послугу.


510 11.12.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру