» » Про WWW і проксі-сервер

Про WWW і проксі-сервер
Про WWW і проксі-сервер
Мережу WWW утворюють мільйони веб-серверів, які розміщені по всьому світі. Веб – сервер є програмою, яка завантажується на комп’ютері, який підключений до мережі і передає дані за допомогою протоколу HTTP.

Для ідентифікації ресурсів (найчастіше файлів чи їх частин) в WWW використовуються ідентифікатори ресурсів URI (Uniform Resource Identifier). Для визначення місця знаходження ресурсів в цій мережі використовуються локатори ресурсів URL (Uniform Resource Locator). Такі URL-локатори є комбінацією URI і системи DNS.

Доменне ім’я (або IP-адреса) входить в склад URL для позначення комп’ютера (його мережевого інтерфейсу), на якому працює програма веб-сервер.

На клієнтському комп’ютері для переглядачем інформації, отриманої від веб-сервера, слугує програмний додаток — веб-браузер, основна функція якого – відображення гіпертекстових сторінок (веб-сторінок). Для створення гіпертекстових сторінок в WWW спочатку використовувалася мова HTML. Множина веб-сторінок утворюють веб-сайт.

Проксі-сервери
Проксі-сервер (proxy-server) — спеціальна служба в комп’ютерних мережах, яка надає можливість клієнтам виконувати непрямі запити до інших мережевих служб.
Для роботи в Інтернет клієнт спочатку підключається до проксі-сервера і завантажує довільний ресурс, який розміщений на іншому сервері. Дальше можливі два варіанти роботи: 1) проксі-сервер підключається до заданого сервера і повертає користувачу ресурс з нього; 2) проксі-сервер повертає ресурс з власного кешу (якщо там розміщено цей ресурс). Проте за певних причин запит клієнта чи відповідь сервера може бути змінена проксі-сервером. Іншою вагомою функцією проксі-сервера є захист клієнтського комп’ютера від деяких мережевих атак.
Про WWW і проксі-сервер


Найчастіше проксі-сервер застосовують для:
- організації доступу комп’ютерів локальної мережі до Інтернету;
- кешування даних: копію даних, які часто запитуються користувачами і які знаходяться на одних і тих же зовнішніх ресурсів, можна тримати на проксі-сервері і видавати за запитом саме з проксі-сервера, тим самим зменшивши навантаження на канал у зовнішню мережу і прискоривши процес повернення інформації за запитом клієнта;
- стиснення даних: інформація завантажується з інтернет-мережі проксі-сервером і він передає кінцевому користувачу її у стиснутому вигляді;
- захист локальної мережі від зовнішнього доступу: наприклад, можна налаштувати проксі-сервер таким чином, що з локального комп’ютера можна буде звертатися до зовнішніх лише через проксі-сервер, а зовнішні комп’ютери взагалі не матимуть можливості вертатися до локальних (вони будуть “бачити” тільки проксі-сервер);
- обмеження доступу до зовнішньої мережі з локальної: наприклад, можливою є заборона доступу до перелічених веб-сайтів, обмеження користування інтернетом певному колу локальних користувачів, встановлення квоти на трафік/полосу пропускання, фільтрування реклами і вірусів.

Існують також так звані, спотворюючі проксі-сервери, які передають цільовому серверу помилкову інформацію про справжнього користувача.


827 03.11.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера