» » Google і Microsoft відкупилися від блокування реклами програмою Adblock Plus

Google і Microsoft відкупилися від блокування реклами програмою Adblock Plus

Google і Microsoft відкупилися від блокування реклами програмою Adblock Plus
Google, Microsoft і Amazon платили німецькому стартапу Eyeo за те, щоб його програма Adblock Plus не блокувати рекламу на сайтах IT-гігантів. Про це повідомляє The Financial Times (FT).

Інтернет-компанії уклали спеціальні конфіденційні контракти з Eyeo, розповіли джерела газети. Як зазначає FT, подібний факт говорить про те, що великі гравці ринку онлайн-реклами, що оцінюється в 120 мільярдів доларів, бачать потенційну загрозу для своїх доходів у набирають популярність програмах, що дозволяють блокувати рекламні оголошення на сайтах.

Adblock Plus - популярне розширення для браузерів, що дозволяє блокувати рекламу на сайтах. Розроблено німецькою компанією Eyeo. Всього програму завантажили понад 300 мільйонів разів. Кількість активних користувачів на місяць налічується в 50 мільйонів чоловік.

Однак Eyeo все ж не блокує деяку рекламу з так званого «білого списку». Туди входять рекламні оголошення, які відповідають певним вимогам, які, наприклад, не приховують, що вони є рекламою, і «не порушують і не спотворюють проглядається користувачем контент». При цьому з великих компаній стартап бере плату. За інформацією джерел FT, Eyeo запрошувати суму в розмірі 30 відсотків від додаткового доходу з реклами, одержуваного компанією за рахунок того, що AdBlock не блокує її.

Google і Amazon відмовилися від коментарів, пише FT. Micrsoft, у свою чергу, заявила, що «завжди залишає своїм клієнтам вибір щодо реклами». При цьому реклама пошукового сервісу Microsoft Bing знаходиться в списку компаній, що не підлягають блокуванню.

Німецькі медіахолдинги, такі як RTL і ProSiebenSat.1, уже вимагають з Eyeo відшкодування збитку за підрив їх бізнес-моделі. Французькі рекламодавці також готуються зробити юридичні кроки щодо компанії.


381 03.02.15Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру