» » Розробка сайту: з чого почати?

Розробка сайту: з чого почати?

Розвиток мережі Інтернет сьогодні досяг такого рівня, що практично будь-яке явище нашого оффлайн-світу має своє відображення в онлайні. Щоб ваша особисте представництво у всесвітній павутині - ваш сайт - став помітним і цікавим, потрібно ще на етапі розробки ідеї врахувати кілька важливих моментів.

Розробка сайту: з чого почати?


Кожна розробка сайту починається з визначення ідеї: а що саме ви хочете сказати про себе в Інтернеті? Відповідь на це питання важливе для вибору формату майбутнього сайту: від найпростішої «візитки» до багатофункціонального порталу. Сайт-візитка дає коротке уявлення про вас або ваш бізнес. Зазвичай сайт-візитка містить опис товару або послуги, новини та контактну інформацію - все це легко вміщається на кількох сторінках. Розробка сайту-візитки обійдеться недорого, і для старту бізнесу цей варіант буде оптимальним.

Але варто пам'ятати, що при уявній простоті сайту-візитки оновлення контенту може стати проблемою. До того ж «візитки» не дуже добре індексуються пошуковими машинами навіть при якісній оптимізації, а значить для довгострокової роботи в інтернеті зручніше буде вибрати інший варіант. Наприклад - корпоративний сайт. Це повноцінне представництво компанії в Інтернеті, майданчик, який поєднує в собі можливості інформаційного порталу, презентаційної візитки та інтернет-магазину.

Такий веб-сайт найчастіше оснащений системою управління контентом (CMS), що робить його простим в управлінні. Корпоративний сайт передбачає активний зворотний зв'язок, тому при розробці такого ресурсу потрібно передбачити можливості спілкування на форумі, конференції або в гостьовій книзі, а також інтерактивні форми замовлень, опитувань або голосувань. Переваги корпоративного сайту очевидні, проте в сучасному інформаційному просторі набирає популярність більш досконала форма багатофункціонального сайту - портал.

Інтернет-портал можна порівняти з оффлайновим Мегамоллом: тут знайдеться все для комфортного проведення часу - спілкування, новини, мультимедіа, магазини. На відміну від корпоративного сайту, портал виходить за рамки сфери діяльності одного підприємства і пропонує відвідувачу всілякі інтернет-сервіси найрізноманітнішої тематики. Окремо варто згадати інтернет-магазини. Торговий онлайн-майданчик працює в режимі 24/7, не вимагає значних операційних витрат і зручний в управлінні.

Інтернет-магазин дозволяє продемонструвати товар, а в разі одягу або взуття - навіть приміряти вподобані моделі в режимі онлайн, завдяки можливостям 3D графіки. Ми розглянули найпоширеніші форми інтернет-майданчиків, однак при виборі свого шляху у всесвітній павутині варто пам'ятати, що розробка сайту - це вибір не тільки формату, але також визначення, як мінімум, дизайну, контенту, домену та хостингу.


456 03.02.15Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру