» » Принцип роботи інтернет-магазину

Принцип роботи інтернет-магазину

У наш час інтернет-магазини стають все більш популярними через можливість здійснювати покупки, не виходячи з дому, і більш низьких цін, ніж у звичайних магазинах. Але мало хто знає, як насправді функціонують інтернет-магазини.

У загальних рисах, робота інтернет-магазину проста - потенційний покупець приходить на сайт, побачивши контекстну рекламу або знайшовши необхідний товар через пошукову систему. Якщо його влаштовують умови, він оформляє замовлення.
Принцип роботи інтернет-магазину


Який обробляється менеджером магазину і відправляється або з власним кур'єром, або з використанням послуг кур'єрської служби. Оплата може здійснюватися як заздалегідь (передоплата), так і при отриманні товару.

Одним з ключових моментів є продовження роботи з клієнтом після отримання ним замовленого товару. Якщо якість обслуговування йому сподобалося, він повернеться в магазин знову.

Для залучення клієнтів можна розмістити інтернет-магазин в тематичних каталогах. Іноді ця послуга платна, проте приносить позитивні результати у вигляді поступового закріплення в верхніх позиціях видачі пошукових систем.

Крім цього, використовується таргетинговой реклама, яка приваблює тих користувачів мережі Інтернет, яким потенційно може бути цікава продукція або послуга, пропоновані магазином. Ще один метод залучення покупців - це заохочення для вже існуючих клієнтів за залучення так званих рефералів (клієнтів, які прийшли на запрошення).

Досить високі результати показує просування інтернет-магазину в соціальних мережах. Досягається це завдяки тому, що багато діляться сподобалася інформацією зі своїми знайомими і друзями, внаслідок чого реклама розповсюджується багаторазово без прямого втручання.

Ще один метод просування - це сайти-агрегатор. Вони являють собою розвинені майданчика. На яких міститься інформація про той чи інший товар, а також списки інтернет-магазинів , в яких цей товар можна придбати.

Таким чином навіть невідомий сайт може розраховувати на приплив клієнтів завдяки аггрегатор з високою відвідуваністю. Ну і наостанок можна виділити оффлайн рекламу як метод розповсюдження інформації. Незважаючи на те, що більшість замовлень в інтернет-магазинах приходить саме через сайт.

Деякі потенційні клієнти не можуть скористатися цим функціоналом. Тому розумно застосовувати традиційні види реклами разом з наданням альтернативної можливості оформлення замовлення, наприклад по телефону.

Якщо ж основна мета - це продаж через сайт, то слід звернути увагу на якість заповнення карток товарів. Це важливо не тільки для додання гарного зовнішнього вигляду, але й для полегшення пошуку. Добре продумана система фільтрів дозволить потенційному покупцеві швидше знайти необхідний йому товар.

Не слід забувати, що найчастіше відвідувачі не залишаються на сайті надовго. За статистикою, якщо клієнт не знаходить цікавить його товар за 5-6 хвилин, то в більшості випадків він покидає сайт, так нічого і не купивши. У такому випадку кошти, витрачені на його залучення, виявляться викинутими на вітер.

Після оформлення замовлення слід підтвердити його отримання. Зробити це можна трьома способами - відправивши електронного листа, СМС-повідомлення або зателефонувавши. Дзвінок завжди вважався найкращим варіантом, оскільки при телефонній розмові можна відразу обговорити терміни і час доставки.

Якщо замовлення було оформлено і клієнт залишився задоволений, його слід внести в клієнтську базу даних. Згодом, завдяки тематичним оповіщення шляхом електронних повідомлень або СМС, можна оповіщати його про акції та пропозиції, які можуть його потенційно зацікавити.


546 05.02.15Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру