» » Функції систем управління контентом

Функції систем управління контентом
Функції систем управління контентом
Функції систем управління контентом можна поділити на декілька основних категорій:

1. Створення — надання зручних і звичних засобів для створення контенту авторам.

2. Управління — збереження контенту в єдиному репозиторії. Це дозволяє відслідковувати версії документів, контролювати хто і коли їх змінював, контролювати, що кожен користувач змінює і має право змінювати лише той розділ, за який він відповідає. Крім того, забезпечується інтеграція з існуючими інформаційними джерелами і ІТ-системами. CMS підтримує контроль над робочим потоком документів, тобто контроль за процесом їх схвалення. Таким чином, управління контентом включає збереження, відслідковування версій, контроль за доступом, інтеграцію з іншими інформаційними системами і управління потоком документів.

3. Публікація — автоматичне розміщення контенту на терміналі користувача. Відповідні інструменти автоматично адаптовують зовнішній вигляд сторінки до дизайну всього сайту.

4. Представлення — додаткові функції, які дозволяють покращити форму представлення даних; наприклад, можна побудувати навігацію за структурою репозиторію.

Системи управлення контентом поділяються на чотири основних категорії, які частково перетинаються:
Системи управління вихідними кодами традиційно підтримують управління вихідними кодами програм, і часто надають деякий web-інтерфейс, який може використовуватися всередині корпоративної мережі, а також поза нею для паралельної роботи з вихідними ключами.
Системи управління документами призначені для організацій, які оперують великою кількістю документів, наприклад, офіси великих компаній, редакції і страхові компанії.
Системи управління web-контентом вважаються новою індустрією програмних продуктів. Ці системи призначені для розробки і управління Web-сайтами різної складності. Зазвичай такі системи підтримують і деякий тип управління потоками робіт.
Системи електронної комерції – забезпечують збереження і управління електронними каталогами товарів. По суті, ці системи несуттєво відрізняються одна від одної. Самою головною відмінністю цих систем є люди, які їх використовують.

Використання CMS має наступні переваги:
Оперативне оновлення інформації – інформацію публікує співробітник, який нею володіє, без додаткових посередників у вигляді технічних спеціалістів. CMS призначені для автоматизації процесу публікації інформації на web-сайті, надаючи користувачам можливість самостійно публікувати матеріали в WWW і визначати форму їх візуального представлення, використовуючи для цього стандартні засоби, які не вимагають знань мови HTML і достатньо складних для неспеціаліста процедур. За допомогою CMS можна, не будучи професійним розробником, створювати і модифікувати інформаційне наповнення сайтів.
Зниження вартості підтримки – оновлення інформації виконується самостійно, що позбавляє необхідності оплачувати працю власного чи зовнішнього web-майстра. Зниження вартості відбувається за рахунок зниження втрат часу на пошук документів, припинення дублювання і помилок, збільшення швидкості зв’язку з партнерами і клієнтами.
Надання додаткових сервісів користувачу – частина сервісів – пошук, форуми, чати, голосування і т.д., потребують інтерактивної взаємодії з користувачем. Аце це все вже реалізовано в самій CMS.
Зменшення термінів і вартості розробки – найбільш затребувана функціональність вже реалізована в CMS і може зразу використовуватися.
Підвищення якості розробки – при розробці на базі CMS частково, а то і повністю використовуються готові модулі, які вже неодноразово тестувалися.
Зниження вартості майбутніх модифікацій – CMS дозволяють розділити дані і їх представлення. Це надає можливість простіше змінити зовнішній вигляд вашого сайту, ніж у статичному сайті.

Серед CMS-систем часто виділяють так звані каркаси (content management framework, CMF) — інструментарій для створення системи.

Розробкою систем управління контентом займається немало компаній, в тому числі IBM, Microsoft, Oracle, Macromedia.


1249 03.11.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера