» » Перша програма PHP

Перша програма PHP

Перша програма PHP
Отже, будемо вважати, що для написання першої програми на PHP у вас все готово: встановлений і налаштований веб-сервер і інтерпретатор PHP. Якщо ні, то ми вам допоможемо, щоб процес установки і настоянки програмного забезпечення не був для вас складним. Прочитайте інструкцію з швидкою і простою встановлення та налаштування web-сервера і PHP.

Якщо все готово для роботи з PHP, то почнемо.

Традиційно , знайомство з мовою програмування починають з горезвісної програми " Hello , World! " . Що ж, ми не будемо відступати від цієї традиції , і напишемо нашу першу програму на PHP!

Отже, беремо редактор PHP-коду ( зійде і простий текстовий редактор ) , і напишемо наступний PHP код:

<? php
echo "Hello , World! " ;
? >

Перш , ніж запустити програму , її потрібно встановити на сервері. Для цього збережіть написаний PHP скрипт під назвою start.php . Потім скопіюйте його в каталог DocumentRoot вашого сервера . Типово , в Linux таким каталогом є / var / www / html ( в старих версіях Linux - / home / httpd / html / ) . У Windows розташування каталогу залежить від типу встановленого web -сервера і його налаштувань . Тепер наберіть в адресному рядку вашого браузера http://localhost/start.php і, якщо все встановлено і налаштовано правильно , ви побачите текст Hello , World!

Побачили ? Якщо так , то вітаємо , ви написали першу найпростішу програму ( скрипт) на PHP!

А тепер розберемо код нашого найпростішого скрипта.

Код PHP полягає в спеціальні теги Початок скрипта відзначається відкриває тегом Після відкриваючого тега <? слід перший оператор echo , який здійснює виведення інформації на екран. Оператор echo можна назвати самим головним , адже він виводить інформацію в браузер , в результаті його роботи ми і бачимо наш Hello , World!

Тепер давайте кілька усложним наш скрипт , додавши в нього висновок html -тегів :

<? php
echo " <html> <body> " ;
echo " <h1> Hello , World! </ h1 > " ;
echo " </ body > < / html > " ;
? >

Наш дещо модифікований скрипт тепер буде виводити великими літерами текст Hello , World!

Настав час вивести текст російською мовою. Ви , напевно , запитаєте , а чому ми відразу не могли вивести текст російською мовою? Відповідь полягає в тому , що текст російською мовою, без вказівки певного заголовка html - документа , може бути виведений некоректно . А тепер давайте , нарешті , змінимо наш скрипт так , щоб він міг вітати нас російською мовою:

<? php
echo " <html> <head> " ;
echo ' <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1251"> ';
echo " <title> Мій перший PHP скрипт </ title > " ;
echo " </ head > " ;
echo " <body> " ;
echo " <h1> Привіт ! Я PHP скрипт ! </ h1 > " ;
echo " </ body > " ;
echo " </ html > " ;
? >

Будьте уважні , у другому рядку коду html -код укладений в апострофи , а не в лапки ! Цим ми даємо інтерпретатору зрозуміти , що оператор echo повинен виводити символи як є , тобто не розбираючи код в апострофа . А ось рядки в лапках дозволяють виводити значення змінних , інформацію по яких ви знайдете тут .

У наведеному скрипті ми послали браузеру заголовок
<head> <meta....> </ head >
, який дає зрозуміти браузеру , яку ми будемо використовувати кодування для виведення тексту html - документа , а також вказали текст заголовка браузера:
<title> Мій перший PHP скрипт </ title > 
. А потім вивели текст українською мовою:
<body> <h1> Привіт ! Я PHP скрипт ! </ H1 > < / body > .


Взагалі , теги можна і не виводити за допомогою оператора echo . Ми можемо вставляти PHP -код безпосередньо в html - вміст.


1120 07.10.13Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру