» » Смерть темного інтернету. Міноборони США розробило "шпигунський" браузер

Смерть темного інтернету. Міноборони США розробило "шпигунський" браузер

Нова пошукова система набагато могутніше Google і може знаходити інформацію навіть в самих прихованих мережах, наприклад, як Tor.

DARPA, агентство з перспективних оборонних науково-дослідних розробок, розробило браузер Memex, говориться на сайті агентства.

Нова пошукова система набагато могутніше Google і може знаходити інформацію навіть в самих прихованих мережах, наприклад, як Tor.

За словами міністерства оборони США, програма Memex націлена на боротьбу із злочинною діяльністю і розроблявся він для викриття торгівлі людьми, однак, захисники свободи слова в інтернеті побоюються, що він може бути використаний для шпигунства та іншої діяльності в інтернеті.

Так, тисячі сайтів, які відображаються за допомогою браузерів для анонімного інтернет-серфінгу, система Memex успішно розпізнає. Браузер здатний індексувати мільйони веб-сторінок темного інтернету, які традиційні пошуковики виявити не в змозі.

Спочатку темний інтернет створювався для захисту недоторканності приватного життя, однак на практиці він часто використовується і для здійснення незаконної діяльності.

Глибоким інтернетом, в свою чергу, називають область у відкритому сегменті інтернету, яка не індексуються традиційними пошуковими системами, такими як Google. Як правило, це внутрішні бази даних і форуми всередині сайтів. На них припадає близько 95 відсотків усього інтернету.

Сайти, що працюють в тіні, такі як торговельна площадка Silk Road (закрита в 2013 році), забезпечують анонімність своїх користувачів в мережі через цибульну маршрутизацію. За словами куратора Memex Кріса Уайта, які наводить ресурс IBTimes, таким способом шифруються близько 30-40 тисяч сайтів.

Пошуковику Memex не видні конкретні користувачі та IP-адреси, зате він автоматично знаходить приховані сайти і розпізнає наявні між ними зв'язки, які потім можуть бути передані правоохоронним органам для подальшого вивчення.

Нагадаємо, підрозділ DARPA займається передовими оборонними дослідженнями в інтересах Міноборони США, такими як дрони-яструби, штучно створені живі істоти, космічні ракети, здатні злітати з літака й інше.


434 18.02.15Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру