» » YouTube відзначає 10-річний ювілей

YouTube відзначає 10-річний ювілей
YouTube відзначає 10-річний ювілей


Десять років з дня заснування відзначає Youtube, який за цей час із звичайного сервісу відеоповідомлень перетворився на повноцінну соціальну мережу для відео, де можна розкрутити свій аккаунт і навіть заробляти гроші.

Youtube створювався як портал для обміну роликами серед друзів з можливістю їх коментування та оцінки. Засновниками сервіс стали три колишні співробітники PayPal - Чад Херлі, Стів Чен і Джавед Карім. При створенні вони застосували технологію Flash Video, яка дозволяла отримати досить гарну картинку при відносно невеликому обсязі даних. Вже через 1,5 року сервіс став настільки популярний, що засновникам Youtube надійшла пропозиція від компанії Google про його продаж за $1,65 млрд.

На сьогоднішній день Youtube - один з найпопулярніших ресурсів для завантаження відео. Кожну хвилину сюди завантажують 48 годин відео. В січні 2015 року ресурс повністю відмовився від використання технології Flash в якості основної для відтворення відео у веб-браузерах. Місце Flash посіла технологія HеML5,

Відомими виконавцями роликів на Youtube сталі і політичні діячі. Так, ролик 2010 року з співаючими пісню "Blueberry Hill" Володимиром Путіним на благодійному вечорі фонду "Федерація" зібрав майже 4,5 млн переглядів, а відео з танцюючим Дмитром Медведєвим під пісню групи "Комбінація" "American Boy" на зустрічі однокурсників у 2011 році - понад 14 млн переглядів.


social
514 23.02.15Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру