» » 7 кроків до створення успішного бізнес-блогу

7 кроків до створення успішного бізнес-блогу
7 кроків до створення успішного бізнес-блогу
Бізнес-блог може стати ефективним інструментом залучення уваги до компанії - з його допомогою можна збільшити клієнтську базу і надати інформацію про свої продукти.

Портал Social Media Examiner опублікував принципи створення успішного бізнес-блогу, а Цукерберг подзвонить публікує переклад найбільш важливих з них.

Визначте цілі

Ведення бізнес-блогу - це довготривале зобов'язання: вкладення часу, енергії і сил. Як тільки ви перестанете оновлювати його і ділитися актуальною інформацією, інтерес до нього пропаде. Тому з самого початку задайте собі наступні питання:

Чому я це роблю?

Що я хочу отримати від блогу?

Що отримає від нього моя аудиторія?

Можливо, ви збираєтеся підвищити продажі, або збільшити число клієнтів, або створити бізнес з нуля, або стати обличчям бренду, або взагалі написати книгу. Залежно від того, що вам потрібно, ви будете розробляти контент-план. Бійтеся розпливчастих категорій, ваші цілі повинні бути максимально конкретні і деталізовані. Кожного разу, перед тим як придумати чергову тему для запису або визначити її зміст, ви повинні звертатися до своїх головних завдань і запитувати себе, наскільки вони відповідають вашим планам.

Досліджуйте свою аудиторію

Щоб створювати релевантний і корисний контент, вам потрібно чітко знати свою аудиторію і її бажання. Ви повинні задовольнити її потребу в отриманні конкретної інформації - саме тієї, якої їй не вистачає. Пам'ятайте, що ви не можете подобатися відразу всім.

Якщо ви надаєте специфічні послуги для широкої аудиторії, пояснюйте процеси більш простою мовою, деталізуючи всі механіки, які ви описуєте. Якщо ж ви - засновник B2B-сервісу і експерт в конкретній ніші, шукайте нову інформацію, корисну для професіоналів. Скористайтеся аналітикою свого сайту і соцмереж, щоб дізнатися соціально-демографічний склад аудиторії і складіть конкретний потре читача - тоді ви зможете приступати до створення блогу.

Визначте частоту появи записів

Сталість - основа блогинга. Вам необхідно закріпити очікування читачів і дотримуватися розумного розкладу. Як багато часу ви збираєтеся присвячувати створенню цінного контенту? Як багато постів ви реально можете встигнути написати, що не змушуючи себе сидіти за ними ночами? Головне - не частота, а регулярність.

Якщо ви перестанете дотримуватися цього параметра, людям набридне чекати новий контент і вони більше не повернуться на сторінки вашого блогу. Крім цього, інформація повинна бути корисною і добре оформленою, а якщо ви будете змушувати себе писати часто, це може погано відбитися на якості матеріалів.

Створіть редакційний календар

Швидше за все, у вас вже є багато ідей, які ви хочете втілити - тепер їх залишилося зафіксувати. Створення редакційної календаря значно підвищить результативність роботи над блогом - ви будете знати, в який день, в який час і який матеріал повинен вийти. Інструментів для створення подібного календаря маса - від Google Docs до різних таск-менеджерів.

Замість того, щоб розглядати їх, зупинимося на головному - те, які пункти повинен включати в себе ваш план. Це дата розміщення, автор (якщо крім вас є хтось ще), заголовок (хоча б чорновий), статус, розділ (якщо їх декілька), теги, примітки та заклик до дії (якщо у вашій статті є конкретні вимірні дії, такі як "купити", "замовити", "написати автору").

Редакційний календар і розклад матеріалів не повинно тиснути на вас - нічого страшного, якщо ви щось не встигаєте, адже це не основний ваш вид діяльності. Головне завдання цього інструменту - організувати вас і зробити так, щоб у вас було хоча б приблизне уявлення, про що ви будете писати завтра, на цьому тижні або в цьому місяці.

Пишіть

Тепер, коли ми розібралися з планом і цілями, пора звернути увагу на контент. Те, чим ви будете ділитися з читачами, залежить від ваших завдань і аудиторії, але ми наведемо кілька популярних прикладів, які згадує контентний стратег агентства iAcquire Аманда Галлуччіо (Amanda Gallucci) в блозі компанії.

Новини компанії. Розкажіть про те, що відбувається у вашому офісі, познайомте читачів з новими співробітниками, поділіться інформацією про корпоративну культуру.

Дослідження. Це можуть бути дані про поведінку клієнтів, інформація про стан індустрії або прогноз динаміки ринку. Можливо, ви помітили якісь зміни або тенденції - необов'язково тримати їх при собі, поділіться цим в блозі.

Думки про новини. Якщо ви побачили цікаву новину, яка якимось чином стосується вашого бізнесу або індустрії, уявіть читачам свій погляд на подію. Дотримуйтеся фактів, але не бійтеся висловлювати свою точку зору.

Огляди продуктів. Це можуть бути недавно вийшли інструменти, що допомагають вашому бізнесу, або давно відомі продукти з прихованим потенціалом, який ви раптово виявили. Тестування займе якийсь час, але інформація може виявитися корисною для інших гравців індустрії, що забезпечить вам додатковий трафік і, можливо, нових передплатників.

Продвигайте свій блог

Після того, як ви опублікували запис, вам належить ще багато роботи. Тепер вам потрібно донести інформацію до максимально широкої аудиторії. На сайті Content marketing institute можна знайти 35 способів підвищити популярність блогу. Відзначимо деякі з них:

Використовуйте всі можливості соцмереж.

Створюйте презентації публікацій в SlideShare.

Кріпите URL блогу до свого підпису в email-повідомленнях.

Використовуйте ключові слова.

При публікації гіперпосилання на запис у Twitter ставте хештег, які відповідають вашій темі.

Починайте заголовки з цифр (люди люблять упорядковану інформацію).

Посилайтеся у своїх публікаціях на більш ранні нотатки.

Вимірюйте успіх

Неважливо, яка у вашого блогу тема і мета. Вам необхідно знати, хто його читає, яким чином аудиторія взаємодіє з інформацією і як потрапляє до вас в блог. Зараз є величезна кількість аналітичних сервісів, які допомагають відстежити всі активності. Не забувайте звертатися до них, щоб знати, в який бік рухатися і як змінювати стратегію. Сайт Convince & Convert наводить ряд показників, які ви повинні вимірювати в залежності від своїх цілей.

Якщо ваше завдання - залучити читачів в блог, робіть упор на SEO (тільки не перестарайтеся), вважайте число переглядів, кількість відвідувань з пошукових систем і відсоток нових користувачів. Якщо ви збираєтеся підвищити продажі, враховуйте середню тривалість перебування в блозі, число переглянутих сторінок за одне відвідування і трафік з інших сайтів (якщо він є). Якщо ж ви робите блог для певної спільноти (наприклад, гравців ринку), зверніть увагу на повторні відвідування, коментарі, посилання з соцмереж і підписки.


791 24.02.15Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера