» » PHP в HTML документах

PHP в HTML документах
PHP в HTML документах
Всю інформацію, включаючи html-код, ми виводимо за допомогою оператора echo. Проте PHP-скрипти можна писати і по-іншому. Розглянемо приклад:
<html>
   <head>
     <title> Приклад </title>
   </head>
   <body>

     <?php 
     echo "Привіт, я - скрипт PHP!"; 
     ?>

   </html>
</html>


Тепер ви можете зберегти наведений PHP скрипт на сервері у вигляді файлу .php, наприклад start.php і перевірити результат. Html-код буде коректно оброблятися інтерпретатором PHP, тому у вас не будуть виникати помилки при виконанні цього скрипта. Коли PHP обробляє файл, він просто передає його текст, поки не зустріне один із спеціальних тегів, який повідомляє йому про необхідність почати інтерпретацію тексту як коду PHP. Потім він виконує весь знайдений код до закриваючого тега, що говорить інтерпретатору, що далі знову йде просто текст. Цей механізм дозволяє вам впроваджувати PHP-код у HTML - все за межами тегів PHP залишається незмінним, тоді як всередині - інтерпретується як PHP код. Існує чотири набори тегів, які можуть бути використані для позначення PHP-коду. З них тільки два
( i ... ) завжди доступні; інші можуть бути включені або виключені в конфігураційному файлі php.ini. Хоча короткі теги і теги в стилі ASP можуть бути зручні, вони не так переносимі, як довгі версії. Крім того, якщо ви маєте намір вставляти PHP-код в XML або XHTML, щоб відповідати XML, вам слід використовувати форму . Теги, які підтримуються PHP:
<?php echo ("якщо ви хочете працювати з документами XHTML або XML, робіть так n"); ?>
  <? echo ("це найпростіша інструкція обробки SGML n"); ?>
  <?= вираз?> Це синонім для "<? echo вираз?>"
  
  <script language="php">
    echo ("деякі редактори (наприклад, FrontPage) не
       люблять інструкції обробки ");
  </script>

 <% echo ("Ви можете за вибір використовувати теги в стилі ASP");%>
  <%= $variable; # Це синонім для "<% echo..."
	%>

Перший спосіб, , найбільш бажаний, тому що він дозволяє використовувати PHP в коді, відповідному правилам XML, такому як XHTML. Другий спосіб не завжди доступний. Короткі теги доступні тільки коли вони включені. Це можна зробити, використовуючи функцію short_tags() (тільки в PHP 3), включивши установку short_open_tag в конфігураційному файлі PHP, або скомпілювавши PHP з параметром --enable-short-tags для configure. Навіть якщо воно включено за умовчанням в php.ini-dist, використання коротких тегів не рекомендується.
Четвертий спосіб доступний тільки якщо теги в стилі ASP були включені, використовуючи конфігураційну установку asp_tags.
Зауваження:
Підтримка тегів в стилі ASP була додана у версії PHP 3.0.4. Слід уникати використання коротких тегів при розробці додатків або бібліотек, призначених для розповсюдження або розміщення на PHP-серверах, що не знаходяться під вашим контролем, так як короткі теги можуть не підтримуватися на цільовому сервері. Для створення переносимого, сумісного коду, не використовуйте короткі теги.
Закриваючий тег блоку PHP-коду включає відразу наступний за ним перехід рядка, якщо він є. Крім того закриваючий тег автоматично готує крапку з комою; вам не потрібно закінчувати останній рядок коду в блоці крапкою з комою. Закриваючий тег PHP-блоку в кінці файлу не є обов'язковим. PHP дозволяє використовувати такі структури (професійна вставка):
<?php
if ($expression) {
  ?>
  <strong> Це істина. </ strong>
  <?php 
} else {
  ?>
  <strong> Це брехня. </ strong>
  <?php 
}
?>

Цей код працює так, як очікується, тому що коли PHP зустрічає закриваючі теги ?>, він просто виводить все, що він знаходить до наступного відкриваючого тега. Наведений приклад більш ефективний для виведення великих блоків тексту, ніж відправка всього тексту через echo(), print() або що-небудь подібне.


1339 07.10.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера