» » Google буде ранжувати сайти, спираючись на факти

Google буде ранжувати сайти, спираючись на факти
Лінк-білдінг - вчорашній день. Про це вже неодноразово говорили представники команди Google по боротьбі з веб-спамом. Інші пошуковики розвиваються в аналогічному напрямі. Той же Яндекс близько року тому так і зовсім перестав враховувати посилання при ранжируванні комерційних запитів . Тим не менш, знайти заміну лінками в якості основного фактора ранжирування сайтів в пошуковій видачі дуже непросто. Яндекс в даному випадку зробив ставку на поведінкові чинники, від яких простим вебмайстрам проблем більше, ніж користі.
Google буде ранжувати сайти, спираючись на факти


Корпорація добра пішла іншим шляхом. Закрийте очі і уявіть собі світ, в якому веб-сторінки ранжуються не по популярності (тобто, за кількістю зовнішніх посилань, що ведуть до них), а по точності інформації, яку вони містять. Саме такий світ і збирається створити Google.

Команда дослідників Корпорації добра опублікувала статтю ( PDF ), в якій пояснюється концепція Траста на підставі знань (Knowledge-Based Trust; KBT). Останній являє собою альтернативний спосіб визначення якості веб-сторінок з урахуванням того, наскільки точні представлені на них дані.

Алгоритм зіставляє факти зі сторінок аналізованих сайтів з інформацією, що зберігається в базі знань Корпорації добра (Knowledge Graph / Knowledge Vault). Найбільш точні сторінки отримують нагороду у формі більш високої позиції в SERP. Якщо на певній веб-сторінці недостатньо фактів, алгоритм враховує точність інших сторінок з того ж сайту, щоб визначити рівень трасту. Дослідники вже протестували алгоритм з використанням 2.8 млрд. Веб-сторінок. Достовірними були визнані факти, що містяться в контенті лише 119 млн. Сторінок.

Google створює базу даних відомих фактів вже не перший рік. У 2012 році пошуковий гігант представив проект Knowledge Graph , який можна вважати найбільш значущим досягненням в рамках даної ініціативи. До слова, саме Knowledge Graph виступає джерелом швидких відповідей у видачі пошуковика, що з'являються в спеціальних блоках зверху і пов'язаних в першу чергу з інформацією про людей, місця та науці.


729 04.03.15Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера