» » 16 секретів пошуку в Google, про які ви не знали

16 секретів пошуку в Google, про які ви не знали
16 секретів пошуку в Google, про які ви не знали
А ви вмієте оперативно і грамотно шукати інформацію в інтернеті? Пропонуємо вам дізнатися 16 способів "гуглити" як професіонал.

1. Виключення з Google пошуку

Щоб виключити з пошукової видачі яке або слово, фразу, символ, досить перед ним поставити знак "-" (мінус), і воно не з'явиться в результатах пошуку. Для прикладу, я ввів в рядок пошуку наступну фразу: "безкоштовний хостинг -ru -com" і в пошуковій видачі немає жодного сайту з доменами RU і COM, крім оплачених рекламних оголошень.

2. Пошук по синонімам

Використовуйте символ "~" для пошуку схожих слів до заданої. Наприклад в результаті вираження: "~ кращі фільми -кращі" ви побачите всі посилання на сторінки, що містять синоніми слова "кращі", але жодне з них не буде містити цього слова.

3. Невизначений пошук

На той випадок, якщо ви не визначилися з конкретним ключовим словом для пошуку, допоможе оператор "*". Наприклад фраза "краща програма * фотографій" підбере сторінки, які розповідають про кращих програм для оформлення, перегляду, редагування фотографій

4. Пошук на вибір з варіантів

Використовуючи оператор "|", можна здійснити Google пошук за кількома сполученням фраз, замінюючи кілька слів у різних місцях. Наприклад, введемо фразу "купити чохол | ручку" видасть нам сторінки, що містять або "купити чохол", або "купити ручку"

5. Значення слова

Щоб дізнатися значення того чи іншого слова, досить ввести в пошуковий рядок "define:" і після двокрапки шукану фразу.

6. Точне співпадіння

Для знаходження точного збігу пошукової видачі із запитом досить укласти ключовики в лапки.

7. Пошук по певному сайту

Щоб здійснити пошук ключових слів тільки по одному сайту, достатньо додати до шуканої фразі наступний синтаксис - "site:".

8. Зворотні посилання

Щоб дізнатися розташування посилань на цікавий сайт, достатньо ввести наступний синтаксис: "links:" і далі адресу цікавить сайту.

9. Конвертер величин

Пошукова система Google також уміє конвертувати величини за запитом користувача. Наприклад, нам потрібно дізнатися, скільки становить 1 кг в фунтах. Набираємо наступний запит: "1 кг в фунтах"

10. Конвертор валют

Для того, щоб дізнатися курс валют за офіційним курсом, набираємо наступний пошукової запит: "1 [валюта] в [валюта]".

11. Час по місту

Якщо хочете дізнатися час по якому або місту, то використовуйте синтаксис: "час" і назва міста.

12. Google калькулятор

Google вміє рахувати онлайн! Досить вбити приклад в рядок пошуку і він видасть результат.

13. Пошук за типами файлів

Якщо вам необхідно знайти щось по конкретному типу файлу, то у Google є оператор "filetype:" який здійснює пошук по заданому розширенню файлу.

14. Пошук кешованої сторінки

У Google є власні сервера, де він зберігає кешовані сторінки. Якщо потрібна саме така, то скористайтеся оператором: "cached:"

15. Прогноз погоди по місту

Ще одним оператором пошуку у Google є оператор погоди. Досить вбити "погода" і місто, як ви побачите, буде у вас дощ чи ні

16. Перекладач

Можна перекладати слова відразу, не відходячи від пошуковика. За переклад відповідає наступний синтаксис: "translate [слово] into [мова]"


1201 29.03.15Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера