» » WebGL - відкритий веб-стандарт для візуалізації графіки

WebGL - відкритий веб-стандарт для візуалізації графіки
WebGL ( Web-based Graphics Library) - відкритий веб-стандарт, який використовується для візуалізації графіки в будь-якому підтримуваному веб-браузері і без необхідності підключення додаткових модулів. WebGL повністю інтегрований в усі веб-стандарти браузерів, що дозволяє використовувати апаратне прискорення для обробки зображень і ефектів на полотні веб-сторінки. Елементи WebGL можна вбудовувати разом з іншими елементами HTML. Вони можуть використовуватися в комбінації з іншими елементами сторінки.
WebGL - відкритий веб-стандарт для візуалізації графіки


WebGL - це бібліотека для ПО, яка розширює функціональність мови javascript, і дозволяє йому створювати інтерактивну 3D графіку всередині сумісного з нею браузера. Даний код запускається за допомогою відеокарти. WebGL - це контекст елемента canvas HTML, що забезпечує API3D графіком без застосування плагінів. Специфікація версії 1.0 була розроблена 3 березня 2011 року.

Даний стадарт підтримується Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera, Internet Explorer.

Фахівці рекомендують навчальні посібники для вивчення WebGL: Mozilla Developer Network і Learning WebGL .

Інструмент WebGL виник в результаті експерименту одного з інженерів компанії Mozilla Foundation. Для розробки проекту була створена спеціальна робоча група, яка займалася специфікацією в складі консорціуму Khronos Group. У нього входять всесвітньо відомі компанії: Apple Inc., Google, Intel Corporation, Mozilla і інші. По суті WebGL - це API або програмний інтерфейс, який заснований на архітектурі широко популярної відкритої бібліотеки OpenGL.

Які бібліотеки використовуються для WebGL? Перша загальнодоступна - WebGLU бібліотека. Серед інших - GLGE, C3DL, Copperlicht, SpiderGL, gwt-g3d (обгортка для GWT), SceneJS, X3DOM, Processing.js, Three.js, Turbulenz, OSGJS, XB PointStream і CubicVR.js.

Питання з безпеки . Даний етап потрібно розглянути більш детальніше. Тому що WebGL є не тільки новим, але і досить складним інструментом рівня Adobe Flash, реалізація цього стандарту в веб- браузері може викликати проблеми пов'язані з безпекою роботи. Це порівняння з популярним Adobe Flash дуже до речі, так як плагін «флеш», як і сумно, до сих пір один з вразливих компонентів будь-якого браузера.

Застосування WebGL є для браузера нативним, а не окремим зовнішнім плагіном, використовується доступ до низькорівневих функцій відеодрайвера, що при вразливості в цих драйверах може залучити хакерські атаки, включаючи віддалене виконання шкідливого коду. Це описано в спеціальному дослідженні, яке провела незалежна консалтингова компанія Context Information Security.

Як коментар на виниклу проблему представник розробників Google Chrome сказав, що в компанії працюють не тільки над безпекою браузерного стека WebGL, а й активно співпрацюють з розробниками відеокарт.

Як підсумок, деяких ситуаціях підтримка WebGL в веб-браузері насправді може бути відключена. Наприклад, якщо цього вимагає корпоративна безпека.

На WebGL варто звертати увагу і звичайним користувачам, адже повноцінні веб-додатки, що вимагають підтримки браузером тривимірної графіки, стають досить популярними і актуальними в наш час. Найбільш яскравий і вражаючий приклад роботи цього інструменту це, наприклад, анатомічний атлас людського тіла Google Body Browser. Це яскрава ознака того, що світова компанія Google і в цьому напрямку намагається бути на вершині прогресу.


817 24.11.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера