» » SVG формат: плюси і мінуси використання

SVG формат: плюси і мінуси використання
У даній статті поговоримо про давно відомому форматі SVG , який заслужив свою популярність завдяки впровадженню його на багато сайтів. Всі останні версії веб-браузерів вже мають підтримку даного формату.

Що відрізняє SVG від інших форматів і чому його так часто використовують, спробуємо розібратися.
SVG формат: плюси і мінуси використання


Масштабна векторна графіка (Scalable Vector Graphics) - це мова для опису двовимірної графіки, яка заснована на XML. Даний векторний формат зображення можна відображати на великих дозволах без втрати якості, через це він і користується достатньою популярністю. Робота з SVG доступна в багатьох популярних векторних ілюстраторів: Illustrator, Corel Draw або Sketch .

Серед основних переваг даного формату, перш за все варто звернути увагу на:
1. відносно невеликий розмір файлу, який також відмінно стискається завдяки SVGZ;
2. необмежена масштабованість, тобто така графіка відмінно виглядає на retina-подібних екранах;
3. досить багато параметрів, які можна змінювати. Це може бути колір заливки, позиції окремих елементів: фільтрів розмиття або анімації.

Як практично використовують SVG? Завдяки вищепереліченим переваг даний формат дуже зручний в роботі і застосуванні, так як його можна використовувати на будь-яких дисплеях незалежно від їх дозвіл, SVG всюди буде відображатися однаково. Легкі в управлінні SVG файли зберігаються як статистичне зображення. За допомогою SVG також можна зробити симпатичну анімацію, яка прикрасить Ваш ресурс.
SVG формат: плюси і мінуси використання


SVG формат використовують для логотипів, фонового зображення, як кнопки, карти, діаграм або малюнків . В основному застосовують для створення адаптивних сайтів, динамічних ефектів і тп.

Веб-фахівці відрізняють багато позитивних сторін SVG , серед яких виділимо наступні пункти:

- SVG - векторний формат, тому його радять реалізовувати саме для адаптивних сайтів, де розмір зображень безпосередньо залежить від дозволу дисплея користувача сайту, в цьому випадку SVG відмінно відповідає даним вимогам.
- SVG зображення застосовують XML для визначення його властивостей, і у нього є можливість до ще більшого стиснення.
- SVG зображеннями легко управляти, а це відкриває ще більше функцій для веб-дизайнерів, які можуть змінювати колір, додавати тінь, фільтри, розмиття та інші ефекти.
- Анімація створюється за допомогою мови SMIL (Synchronized Multimedia Integration Language). Є підтримка скриптових мов на основі особливостей ECMAScript. Все знаходиться всередині документа SVG, а це означає, що не потрібно підключати зовнішні бібліотеки.
- SVG простий в роботі з відкритими веб-стандартами. Можна використовувати будь-який відповідний текстовий редактор коду для створення SVG-формату. Це дає свободу в діях, все залежить лише від потреб і від рівня знань в цій сфері.

Недоліки SVG: Не підтримується старими браузерами, наприклад, Explorer 8 і нижче. І взагалі поки що низька кроссбраузерность не дозволяє досить широко застосовувати даний формат. SVG неможна застосовувати в фотографіях, тому що це векторний формат, і він створений для різних фігур, ліній і тп. Є також труднощі у використанні SVG в картографічних додатках, так як для правильного відображення маленької частини зображення, документ необхідно прочитати цілком.

Незважаючи на всі мінуси формату, його переваги все одно перевищують. Багато фахівців стверджують, що саме за форматом SVG майбутнє в області графіки веб-дизайну.


962 24.11.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера