» » Огляд актуальних шаблонізаторів JS

Огляд актуальних шаблонізаторів JS
Дана стаття - огляд шаблонизатор для фронтенд розробки . Якщо Ви працюєте з JS, відмінним і відповідним вибором є шаблонизатор, так як вони дають можливість писати більш чистий базовий код і спрощують роботу з додатками. Розглянемо найбільш популярні шаблонизатор JS, які нам пропонує Вікіпедія. Для того, щоб якісно працювати з даними шаблонизатор, потрібно мати хороше розуміння мови і достатня кількість навичок в цій сфері.

ICanHaz.js - досить проста і легка бібліотека, щоб працювати з шаблонами Mustache. З ним можна визначати фрагменти шаблонів в тегах скриптів з type = "text / html" і викликати їх через id, з валідація.
Огляд актуальних шаблонізаторів JS


Mustache.js - дуже популярний шаблонизатор в даній області застосування. Він надає рішення для серверної і клієнтської сторони, тому вам не потрібно буде турбуватися про використання декількох шаблонизатор. Має хорошу і зрозумілу документацію, а також велика спільнота. У шаблонах використовує даних JSON формату. Відмінно запускається на популярних мовах програмування. Останню версію бібліотеки можна завантажити з офіційного сторінки .

Handlebars - розширення для Mustache і повністю з ним сумісно. Має велику швидкість виконання, так як не перевантажений зайвою логікою. HTML за тим же принципом генерується з даних в форматі JSON. Істотний недолік - велика вага бібліотеки.
Огляд актуальних шаблонізаторів JS


Underscore.js - зручний і практичний інструмент для роботи з jQuery. Має більше 60 функціональних утиліт. Даний шаблонизатор підсилює функціональність jQuery при роботі з масивами, функціями, об'єктами, колекціями і т.д.

Hogan.js - шаблонизатор, який розробила компанія Twitter. Його використовують в якості компоновщика проміжних шаблонів для їх швидкої динамічної обробки веб-браузером. В основу розробки даного шаблонізатора був покладений Mustache, але Hogan.js працює набагато швидше. Для доступу до функцій парсера пропонується API. Сканування шаблонів і парсинг виконуються окремими методами, в результаті чого шаблони можуть заздалегідь оброблятися на сервері, а на стороні клієнта використовуватися в javascript-вигляді.

Jade.js - використовують для роботи з серверними шаблонами Node.js, але в загальному застосуємо і для інших цілей. Має високу читабельність коду і хорошу безпеку. Функціонує з частини клієнта, є можливість за допомогою утиліти компілювати html-шаблони з командного рядка. Шаблонизатор перейменований в Pug.js, але за старою назвою можна знайти велику кількість документації і корисної інформації для розробника.
Огляд актуальних шаблонізаторів JS


Шаблонизатор ECT розроблений для підвищення швидкості. В його основі шаблонизатор Coffeescript. Має хорошу сумісність з Node.js і досить простий синтаксис. Можна також ознайомитися з попередніми тестами, які показують продуктивність даної бібліотеки.


15136 24.11.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера