» » Що таке LAMP? Переваги і недоліки

Що таке LAMP? Переваги і недоліки
У цій статті розглянемо вільно розповсюджуваний і практично безкоштовний набір програмного забезпечення під назвами LAMP. Як правильно розшифровується дана абревіатура? Вона складається з 4-ох популярних технологій, які складаються в даній зв'язці: Linux - операційна система; Apache - веб-сервер; MySQL - СУБД; PHP - мова програмування, за допомогою якого створюють веб-ресурси.
Що таке LAMP? Переваги і недоліки


Даний набір ПО встановлюють на сервер для відображення динамічних веб-сайтів і веб-додатків. Ця платформа дозволяє встановити (розгорнути) більшість типів веб-сайтів і мережевого програмного забезпечення на вашому сервері.

Комбінація LAMP - це:
1. серверна ОС Linux для виконання потрібних завдань;
2. веб-сервер Apache, для якого створено безліч додаткових модулів, які вирішують питання спільної роботи веб-сервера і сценаріїв, написаних на різних мовах програмування;
3. серверний мова динамічних сценаріїв PHP (або Perl);
4. СУБД MySQL, яка демонструє відмінну швидкість виконання SQL-запитів і ідеально підходить для малих і середніх проектів. MySQL працює на Unix і Windows, відрізняється особливим зручністю в роботі.

Для чого може знадобитися LAMP?
- в разі потреби оточення для веб-розробки і тестування додатків, які написані для LAMP. Це як і для власних додатків, так і для будь-яких необхідних Вам CMS. Ви можете працювати на Windows і на Ubuntu;
- якщо Вам необхідно зробити на віртуальному VPS сервері або на виділеному сервері продуктивний веб-сервер для хостингу своїх проектів;
- якщо Вам потрібен сервер для систем контролю версій;
- для самонавчання адміністрування;
- в економічних цілях, для створення власного сервера.

Яка вагома перевага даної збірки: вона чудово підходить для швидкого розгортання програми, через простої конфігурації, але все ж вона дає мало функцій в плані масштабованості і ізоляції компонентів.

Серед недоліків подібної збірки слід виділити наступні:

Додаток і база даних використовують одні і ті ж ресурси сервера (CPU, пам'ять, I / O і т.д.), що дає низьку продуктивність і ускладнює визначення джерела (додаток або база даних) цієї проблеми. Так само є перешкоди в здійсненні горизонтального масштабування.

Установка LAMP (Linux + Apache + MySQL + PHP / Perl / Python) є досить широко використовуваним варіантом настройки серверів з Ubuntu. Є велика кількість додатків, які мають відкритий вихідний код і написані з використанням стека додатків LAMP. Популярні додатки LAMP: wiki енциклопедії, системи управління вмістом (CMS) і керуючі додатки, наприклад, phpMyAdmin.
Що таке LAMP? Переваги і недоліки


Важлива перевага LAMP гнучкість при підборі баз даних, web серверів і мов сценаріїв. Актуальною заміною для MySQL служать PostgreSQL і SQLite. Python, Perl і Ruby можна замінити PHP. А Nginx, Cherokee і Lighttpd альтернатива Apache.

Для швидкого встановлення LAMP використовується tasksel. Tasksel - інструмент Debian / Ubuntu, який встановлює кілька залежних пакетів в вашу систему в якості єдиного завдання.


1078 02.12.16



Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера