» » Менеджер пакетів Synaptic

Менеджер пакетів Synaptic
Synaptic - це графічний інтерфейс, який використовується для системи управління пакетами apt або проекту Debian, в тому числі варіанти apt-rpm, він застосовується дистрибутивах Connectiva і ін.

Основні функції менеджера пакетів Synaptic:

- Установка і видалення пакетів
- Оновлення окремих пакетів
- Оновлення всієї системи в цілому (dist-upgrade)
- Пошук необхідних пакетів
- Ведення списку репозиторіїв, які використовуються для роботи (sources.list).

Починаючи з версії Ubuntu 11.10 Synaptic не включений в комплект стандартних програм. Встановити його можна натиснувши на посилання зліва або ввівши в терміналі команду: sudo apt-get install synaptic.

Технологія Synaptic була створена спеціально для управління пакетами, які працюють з apt (advanced packaging tool). Одна істотна відмінність - графічний інтерфейс, який дозволяє замінити введення команд клацанням мишкою. Заснований Synaptic на GTK + (GIMP ToolKit) - кроссплатформенной бібліотеці елементів інтерфейсу, головний конкурент Qt.

Якщо працювати з терміналом не знаю спеціальних команд, по суті нічого зробити неможливо. Тому використання Synaptic чудово підходить тим, хоче спростити свою роботу. Основне вікно дозволяє розібратися з роботою програми за кілька хвилин. Звичайна панель інструментів зверху і 2 робочі області зліва і справа. Зліва доступний вибір параметра, завдяки якому можна систематизувати пакети. Під списком категорій 5 важливих кнопок - розділи, стан, походження, спеціальні фільтри і результати пошуку. Справа доступні всі пакети, які мають безпосереднє відношення до обраної в лівому списку категорії.

Серед особливих переваг Synaptic слід виділити призначені на основні функції поєднання клавіш. Як правило, часто використовують: Ctrl + R - відправити запит до репозиторіїв і зробити оновлення списку доступних пакетів; Ctrl + F - почати пошук; Ctrl + O - відкрити функції обраного пакета; Ctrl + I, Ctrl + U, Delete, Shift + Delete - відзначити обраний пакет для установки, оновлення звичайного і повного видалення відповідно; Ctrl + P - використовувати всі дії. Рекомендують застосовувати гарячі клавіші в роботі, тому що Synaptic дає можливість взаємодіяти зі списком пакетів, виділяючи будь кількістю його елементів, а це набагато зручніше робити використовуючи саме клавіатуру.

Серед інших можливостей програми: установка певної версії додатка, а не тільки останньої. Робиться це за допомогою інтерфейсу або ж поєднанням клавіш Ctrl + E. Є функція відміни і повторення останньої дії. Можна також оновити повністю всю систему: Synaptic постарається зробити установку свіжих версій всього, що на Вашому ПК. Для користувачів Ubuntu надається якийсь бонус - на відміну від власників інших дистрибутивів, вони користуються пошуком, заснованим на бібліотеці Xapain, а це підвищує можливість знайти те, що необхідно.

Зробити установку Synaptic можна безпосередньо з офіційного джерела . Або за допомогою комманди терміналу: sudo apt-get install synaptic.

Також наводимо список всіх корисних клавішних поєднань для Synaptic:
Менеджер пакетів Synaptic


685 02.12.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера