» » Ecmascript 6: що корисного в новій версії JavaScript

Ecmascript 6: що корисного в новій версії JavaScript
Ecmascript 6 - нова версія популярного мови програмування javascript і напевно Ви вже про неї чули. В даному матеріалі розберемося, які корисні можливості представив новий реліз.

Ecmascript - мова, яка розвивається динамічно, тому його еволюція в технічному плані безперервно триває. Ecmascript відповідає за синтаксис мови, типи, прототипи і спадкування, стандартну бібліотеку вбудованих об'єктів і функцій, а саме: JSON, Math, методи масивів, методи об'єктів і інше. Крім того покриває ті аспекти мови, які представлені не тільки в веб-браузерах, але і в платформах типу node.js.
Ecmascript 6: що корисного в новій версії JavaScript


За результатами нового шостого релізу можна виділити головні наступні нововведення і властивості:

1. деструктивне привласнення або деструктуризація (Destructuring assignment);
2. деструктуризація аргументів у функціях;
3. функція () => (стрілочні функції);
4. шаблонні рядки (Template strings);
5. оголошення змінних за допомогою let;
6. з'явилися класи, які спрощує розуміння не всім зрозумілого прототипного спадкування;
7. додано безліч методів для рядків, масивів і математичних операцій, в тому числі
Ecmascript 6: що корисного в новій версії JavaScript

Багато з цих властивостей вже працюють в сучасних і популярних веб-браузерах: Chrome і Firefox.

Модульна система ECMAScript 6 досить схожа на модулі відомої Node.js. Модуль - файл з javascript кодом всередині. Ось приклад проекту, файли якого розміщуються в папці calculator /.
Ecmascript 6: що корисного в новій версії JavaScript


Для роботи з Ecmascript 6 можна успішно використовувати траскомпілятор Babel. Він переводить код з нової версії в стару, більш стабільну. Більш детальна інформація про транскомпілятор на сайті . Як пишуть самі розробники:
Ecmascript 6: що корисного в новій версії JavaScript


І це відмінний варіант, так як можна протестувати можливості технології не встановлюючи її. А в разі потреби написання чогось більш серйозного зробити установку з сайту . Застосовуючи Babel інструмент код, написаний на ES6, легко компілюється в "класичний" стандарт ES5, в результаті веб-браузери з легкістю його сприймають.

Нова ECMAScript 6 має досить багато відмінностей від попередніх версій мови. Ці нововведення результат довгої та кропіткої роботи фахівців в даній галузі. Саме вони створили багато нових і корисних можливостей ECMA. Можна стверджувати, що це найважливіше оновлення JS, яке було з початку його появи. Створені функції починаються від спрощених зручностей на кшталт функцій-стрілок і інтерполяції рядків до серйозних концепцій на зразок проксі і генераторів.

Мета - шляхом розгляду нових особливостей показати розробнику, як ECMAScript 6 радикально і повністю поміняє Ваш код.

Як висновок можна тільки сказати, що ECMAScript 6 - це досить цікавий і корисний мову з великими можливостями javascript, який в найближчому майбутньому знайде популярність в сфері фронт-енд розробки.


16103 02.12.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера