» » СУБД No-sql особливості та можливості

СУБД No-sql особливості та можливості
Поняття No-sql почало набирати свою актуальність ще з 2009 року, коли веб-технології стали купувати нові можливості для зберігання і обробки даних. No-sql - це не повна відмова від використання РСУБД, це спеціально розроблений інструмент під виконання певних завдань.
СУБД No-sql має ряд переваг , які допоможуть втілити Ваш проект:
- масштабованість. Процедура масштабованості з No-sql набагато простіше і зручніше в порівнянні з РСУБД.
- продуктивність на одному вузлі, а не в усьому кластері дуже вагома гідність БД. Не у всіх випадках властивості баз даних - потрібні в повному обсязі, тому No-sql для подібного роду завдань більш підходяще рішення, так як дає можливість зосередитися на роботі одного вузла.
- можливість реплікації в разі мережевої недоступності або відмову заліза під час роботи, від чого ніхто не застрахований. Ця особливість не є унікальною, але вона проста у використанні і процесі внесення змін.
- зручна система розробки та адміністрування No-sql. Рішення цілого ряду завдань в даній області із застосуванням No-sql стає простіше і швидше, в порівнянні з іншими СУБД. Тому вибір даної системи є ключовим при розробці багатьох проектів, яким важлива швидкість і стабільність.
- спеціалізована модель даних: NoSQL надає величезний вибір моделей даних і їх реалізацій, потрібно тільки вибрати оптимальну для конкретного завдання модель.
Спектр вибору серед популярних No-sql рішень.
СУБД No-sql особливості та можливості


Документообігу орієнтовані СУБД - підходять для роботи з даними, які мають не строгу структуру. Це найчастіше завдання по логування або збору статистики. Завдання, яким необхідні ad-hoc складні запити, документо-орієнтовані бази даних підходять для реалізації. Такі БД накладають структури на двійковий об'єкт. Об'єктами повинні бути документи формату: XML або PDF. Хоча немає абсолютних вимог до структури або змісту документа. Найбільш широко затребувані БД з цієї групи це MongoDB і CouchDB, які мають підтримку реплікації і шардінга. Відрізняються ці системи підходом до конкурентних зміною даних.

СУБД по типу "ключ-значення" . За своєю суттю, це двійковий об'єкт даних, який асоційований з його ключем, зберігається в базі даних для подальшого його повернення. Яскраві представники цих БД Redis і Riak. Redis - проста і високопродуктивна реалізація KV-сховища, написана на чистому C, а Riak - більш складний механізм, який забезпечує роботу з даними. Riak підтримує кластеризацію, в тому числі з автоматичним реплицирования.

Колоноподібні бази даних - гібрид No-sql і реляційних баз. Передбачає певну структуру "рядок-колонка", але не має строгих правил реляційної структури. Завдання, які вирішують колоночного СУБД: агрегація величезних обсягів інформації. Найбільш популярний представник цієї системи Apache Cassandra, яка має лінійну масштабованість. Використовує автоматичну реплікацію.

Бази даних на основі графів - відмінно зберігають дані у вигляді графів. Через те, що даний тип БД занадто вузько направлений, він не користується особливою популярністю. Найбільш відомою є система Neo4j. Вона реалізує повний спектр функцій з даними у вигляді графа: створення, зміна, пошук по графу та інші. Також підтримує шардінг і реплікацію.

NoSQL - зручна і гнучка система для зберігання інформації. NoSQL дає можливість зробити запит по певному товару більш швидким. Це дуже зручно і корисно, коли, наприклад, кількість товарів в базі даних зростає. На даний момент багато компаній роблять ставку саме на NoSQL рішення, більша частина з яких підтримує горизонтальне масштабування, і в тому числі дає можливість економії коштів.

Правда, варто розуміти, що немає єдиного і універсального рішення для всіх завдань не існує. Популярність NoSQL зовсім не означає, що реляційні бази даних вже не потрібні, адже є багато завдань, яким просто необхідні реляційні бази. Тому робити вибір відповідного типу баз даних потрібно шляхом тестування і аналізу конкретної поставленої задачі.


751 02.12.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера