» » Для чого потрібна rDNS запис?

Для чого потрібна rDNS запис?
Дана стаття присвячена питанням налаштування rDNS записи або іншими словами зворотного запиту DNS.

Зворотний запит DNS (rDNS) - reverse DNS lookup - особлива доменна зона, яка призначена для визначення імені вузла по його IPv4-адресою c допомогою PTR-записи.

Для чого потрібен rDNS? Перш за все він просто необхідний для настройки відправки корпоративної пошти з власного сервера. Якщо у IP-адреси сервера відсутній запис в rDNS, то всі поштові сервери відмовляться приймати від Вас повідомлення ще на початку сесії. В результаті Ви отримаєте помилки пов'язані з цією проблемою, наприклад, 550 Your IP has no PTR Record.
Для чого потрібна rDNS запис?

550 - стандартний код поштового SMTP сервера, який повідомляє про критичну помилку поштової сесії. Текст, який слідує після номера помилки, пояснює адміністратору більш детально причину помилки.

Налаштуванням rDNS для IP-адреси в основному займається хостинг-провайдер, який володіє відповідним блоком IP-адрес. Тому для настройки зворотного запиту DNS зверніться до технічної підтримки.

Важливо пам'ятати, що ім'я IP-адресою поштового сервера, а особливо корпоративного поштового сервера, слід давати обдумано. Хорошим ім'ям для сервера пошти може бути ім'я типу: mail.domain.ua, mxt.domain.ua, mx.domain.ua і інші. Наприклад, назва host-27.990-454.domain.ua НЕ буде підходящим і зручним. І швидше за все подібна назва потрапить під спам фільтр клієнта.

Застосування зворотного запиту DNS значно скорочує потік спаму, так як повідомлення з IP-адрес без rDNS просто відхиляються поштовим сервером. По суті, це найдієвіший і менш витратний спосіб убезпечити користувачів від спаму. Так що слід налаштувати reverse DNS lookup для відправки Вашої пошти, щоб поштовики не вважали її за спам.

Залежно від типу поштового сервера наявність rDNS перевіряється по різному, наприклад:
- поштовик Postfix: потрібно включити функцію reject_unknown_client
- в сервері Exim: verify = reverse_host_lookup
- в сервері MS Exchange Server: в Exgange Server перейти в Servers вибрати Protocols, далі протокол SMTP, виділити SMTP сервер і при натисканні вибрати зі списку Properties. Вкладка Delivery → Perform reverse DNS lookup on incoming messages.

Підіб'ємо підсумок всього вище написаного. Для чого використовують зворотні DNS? rDNS - одне з основних вимог деяких мережевих протоколів. У тому числі він своєрідний спам фільтр для перевірки IP-адреси, з якого вирушило повідомлення, і перевіряє чи співпадає він з доменним ім'ям, якщо такого збігу немає, лист не доставляється. Хто може керувати rDNS? Це роблять власники IP адрес, в тому числі хостинг-провайдери, які надають для Вас послуги. Для того, щоб дізнатися зворотний DNS скористайтеся спеціальними командами, в залежності від обраного поштового сервера.


556 02.12.16Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера