» » Що краще вибрати: Windows або Linux хостинг

Що краще вибрати: Windows або Linux хостинг

На сьогоднішній день хостингові компанії пропонують своїм клієнтам послуги хостингу на основі однієї з двох платформ Windows або Linux.

Linux хостинг може працювати на одній з операційних систем Red Hat, CentOS, Debian та ін., В той час як Windows функціонує на Microsoft Windows Server. Потрібно сказати, що для клієнта операційна система сервера не має особливого значення, більш важливими є технічні характеристики самого серверного обладнання. Що стосується рівня можливостей, які надає та чи інша система, то завдяки регулярним оновленням і вдосконалення обох систем, вони знаходяться приблизно на одному рівні по надійності і безпеки.

Одне з основних відмінностей хостінга Linux і Windows - це вид веб-сервера, який використовується. На Linux часто застосовують Apache, на Windows - Internet Information Server.

Постовий: Якщо ви ніколи не користувались Linux, то пропоную Вам курсы Linux.

Деякі користувачі помилково вважають, що якщо комп'ютер управляється за допомогою Віндоус, то і хостинг повинен бути відповідним. Насправді доступ до облікового запису здійснюється за допомогою панелі управління або FTP, які однакові для всіх платформ. Але, в той же час, методи доступу до сервера різні для цих операційних систем. FTP дає доступ до обох видів серверів, а ось Telnet або SSH підходить тільки для Лінукса.
Що краще вибрати: Windows або Linux хостинг


Що стосується продуктивності і надійності, то тут Linux показав кращий результат, так як здатний обробити одночасно більшу кількість процесів, ніж Windows. Хоча на рівень продуктивності устаткування більше впливає не тип операційної системи, а кваліфікація адміністратора.

Не мало важливим є і такий аспект, як вартість послуги. Ті хостинг-провайдери, які використовують на своєму обладнанні систему Windows, зобов'язані купувати на програмне забезпечення дорогі ліцензії від виробника, що, в свою чергу, збільшує ціну послуги. На відміну від Віндовс, Linux є безкоштовною системою і більш часто використовується провайдерами.

Більшість популярних баз даних і мов програмування підтримуються обома операційними системами. Крім того, Windows підтримує ряд стандартів розроблених компанією Microsoft, застосування яких на Linux буде дорогим або зовсім неможливим. У будь-якому випадку слід віддавати перевагу універсальним технологіям, які однаково добре зможе виконувати будь-яка система.

Якщо розглядати питання безпеки, то сервера, керовані системою Linux, будуть більш безпечними. Це пов'язано з меншим, порівняно з Window, поширенням системи, а також існуванням меншої кількості шкідливих програм націлених на Лінукс.

Таким чином, вибір тієї чи іншої операційної системи повинен ґрунтуватися на аналізі сайту, його особливостей і потреб.


933 30.12.16Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру