» » Каталог DMOZ (Open Directory Project) закриється в березні

Каталог DMOZ (Open Directory Project) закриється в березні
Міжнародний каталог інтернет-ресурсів DMOZ офіційно припинить своє існування вже 14 березня 2017 року.

Як додати сайт в DMOZ-каталог? Це питання можна було часто почути від початківців SEO-фахівців. Завтра він вже втратить актуальність. Популярний міжнародний анотований каталог інтернет-ресурсів DMOZ , також відомий як Open Directory Project, закриється вже 14 березня 2017 року.
Каталог DMOZ (Open Directory Project) закриється в березні


Адміністрація ресурсу, що характеризується жорсткою ручної модерацією і є аналогом Яндекс.Каталогу , опублікувала відповідне повідомлення для користувачів на головній сторінці (на скріншоті вище). Для багатьох закриття DMOZ буде знаменувати собою кінець епохи, коли люди, а не машини, намагалися організувати контент і структурувати сайти в інтернеті.

Каталог DMOZ має багату історію. Він з'явився на світ в червні 1998 року. Спочатку він називався GnuHoo. Потім сервіс був перейменований в NewHoo і перетворився на потужного конкурента для популярного в той час каталогу Yahoo Directory. Незабаром майданчик була придбана Netscape (угода була закрита в листопаді 1998 року) і перейменована в Netscape Open Directory. Пізніше в тому ж місяці, AOL придбала Netscape. Як наслідок, каталог був перейменований в The Open Directory.

Цікаво, що приблизно в той же час з'явилася пошукова система Google, творці якої зробила ставку на відмову від структурування сайтів за допомогою каталогів з ручною модерацією на користь автоматизації і постійно удосконалювали алгоритми.

Дані DMOZ використовувалися багатьма великими пошуковими системами і порталами, в тому числі Netscape Search, AOL Search і Alexa. Каталог Google Directory також використовував інформацію DMOZ до свого закриття в липні 2011 року.

В останні кілька років багато оптимізаторів, веб-майстри і маркетологи згадували про DMOZ тільки тоді, коли потрібно було прописати мета-тег NOODP. Вони використовували його, щоб повідомити алгоритмам Google і інших пошукових систем не описувати сторінки своїх сайтів за допомогою опису з Open Directory.


9620 13.03.17Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру