» » 11 принципів UX дизайну в розробці сайтів

11 принципів UX дизайну в розробці сайтів
Напевно ви шукали щось в інтернеті. Перейшовши за посиланням на невідомий сайт, скільки часу займає у вас пошук потрібної інформації? Вдається зробити це швидко або виникають труднощі? Якщо ви знаходите те, що шукайте без праці, значить, при проектуванні сайту не забули про юзабіліті. Юзабіліті означає, що якась річ пристосована до використання настільки добре, що людина із середніми здібностями і звичайним життєвим досвідом зможе досягти своїх цілей.

Юзабіліті - це досвід користувача, то, що людина відчуває при взаємодії з системою. Це може бути веб-сайт, додаток або будь-яка форма взаємодії людини з пристроєм. Користувач повинен залишитися задоволений, і якщо він не замислюється про отримане ним досвіді, це кращий користувальницький досвід.
11 принципів UX дизайну в розробці сайтів


Якщо ви плануєте створити сайт або виникла потреба в оновленні існуючого, перш за все вам потрібно відповісти на наступні питання:
1. Хто ваші користувачі?
2. Які їх потреби?
3. Як їх задовольнити?

На задоволення потреб користувача, забезпечення позитивного досвіду взаємодії і збільшення лояльності до продукту або бренду спрямований юзабельний дизайн. Область питань, що стосуються поняття юзабіліті, досить широка і залежить від сфери застосування. Дизайн мобільного додатка, сайту-Лендінзі, інтернет-магазину має істотні відмінності. Але ми можемо виділити загальні принципи юзабельного дизайну:

1. КОРИСТУВАЧ - ОСНОВА ВСЬОГО , що ви повинні будете зробити. Що б ви не робили, які б зусилля не докладали, важливий тільки кінцевий результат - позитивний досвід користувача.

2. ФУНКЦІОНАЛЬНА КРАСА . Очевидно, що сайт повинен мати гарний вигляд. Але жертвувати зручністю заради краси не варто. Слід гармонійно поєднувати візуальне оформлення сайту з його функціональністю. Якщо користувач швидко не зрозуміє, як користуватися вашим сайтом або додатком, він їх залишить, як би прекрасно вони не виглядали.

3. СТРУКТУРА САЙТУ - це наступний аспект, на який варто звернути увагу. Структура повинна бути зручною та зрозумілою у використанні. Якщо інтерфейс, функціонал, навігація занадто заплутані, користувач змушений багато думати. Це призводить до розгубленості і нездатності прийняти рішення. Сайту, через який доводиться продиратися, дуже швидко знаходять заміну.

4. ЯСНО візуально ІЄРАРХІЯ - використовуйте її щоб підкреслити для користувача найважливіше, те, що повинно бути відмічено першим.

5. Узгодження всіх сторінок сайту - фон, колірні схеми, тип і розмір шрифту, навіть стиль написання текстів повинні бути єдині.

6. МЕНШЕ СЛІВ - користувачі не читають веб-сторінки, вони їх переглядають. Зменшіть рівень шуму на сторінках - позбудьтеся від всіх зайвих слів. Досконалість - це не коли нема чого додати, а коли нічого прибрати.

7. ШВИДКІСТЬ - сторінки повинні завантажуватися швидко. Чим більших витрат часу щось вимагає, тим менше ймовірність того, що це буде будь-ким використано. Ні у кого немає часу чекати.

8. ГЕТЬ ІНСТРУКЦІЇ - допоможіть користувачеві ідентифікувати те, за чим можна клацати мишею. Якщо потрібні додаткові інструкції, ваш дизайн не працює.

9. ЗВИЧАЇ І умовно - не жертва ними заради оригінальності. Користувачі інтернету вже давно звикли до того, що навігація розташовується зверху або зліва, звикли бачити логотип у верхній лівій або центральній частині сторінки, а при натисканні на нього повертатися на головну сторінку, звикли, що посилання змінюють колір після переходу по ним. Всім відомо, що візок в інтернет-магазині означає кошик придбаних товарів. Ви можете спробувати придумати щось нове, але чи варто це робити?

10. ОРІЄНТИР - найчастіше, користувач потрапляє на сайт, клацнувши по посиланню, отриманої в пошуковій системі. Він потрапляє в середину сайту і не знайомий з місцевою навігацією. Якщо сторінка розроблена грамотно, користувач зможе відповісти:
• що це за сайт
• на якій сторінці він знаходиться
• які розділи має сайт
• як здійснюється пошук

11. ПРОСТОТА часто згадується як один з основних принципів юзабельного дизайну. А один з 10 принципів якісного дизайну, сформульованого Дітером Рамсі, провідним дизайнером фірми Braun з 1962 по 1995, звучить так: «Хороший дизайн - це якомога менше дизайну».

Поліпшення юзабіліті дозволить уникнути перспективи позбутися своєї аудиторії через те, що є інший більш доброзичливий до користувача сайт конкурента. Зручність використання і функціональність - це основа, на якій будується дизайн ефективного сайту.


16403 07.04.17Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера