» » Про переклад тексту та унікальність контенту

Про переклад тексту та унікальність контенту
Про переклад тексту та унікальність контенту
Написати цю статтю мене побудила та ситуація, що один адмін регулярно розміщає у себе на сайті мої статті, перекладаючи їх на російську мову один до одного, не проставляючи при цьому ні авторства, ні посилання на першоджерело.

Напевно він не перший додумався до такого способу отримання унікального контенту, але питання в тому, як пошукові системи ставляться до наповнення сайтів автоматично перекладеним текстом?

Так вже повелося, що у кожній сфері суспільного життя люди намагаються знайти легкі шляхи наживи, лінуючись при цьому працювати. Дуже часто ці легкі шляхи є нечесними, пов'язані з обманом, шахрайствами, крадіжками.

Інтернет не став винятком. Коли веб-сайти та блоги стали популярними серед населення, стало відомо про копіпаст як один із способів наповнення власного сайту. Але алгоритми пошукових систем навчилися визначати такі сайти та викидувати їх з пошуку.

Тоді хитрі веб-майстри придумували інші речі, такі як дорвеї, синонімайзинг, автозаміна латинських букв на кириличні і навпаки та інші способи легкого та швидкого отримання контенту. Але знову більшість таких випадків виявлялися пошуковими системами, і сайти, котрі зловживали "чорними методами", викидувались з індексу чи потрапляли під фільтри.

Ну і тепер переклад. Сучасні перекладачі дають на виході доволі якісний текст, особливо якщо переклад здійснюється по схожих мовах, таких як українська та російська. В результаті отримуємо "текст для людей". Але чи буде такий текст унікальним з точки зору пошуковика?

Справа в тому, що пошукові системи навчилися останнім часом також визначати автоматично перекладені тексти та стали фільтрувати сторінки, створені на основі автоматичного перекладу. Я виявив та слідкував за декотрими такими сайтами, основою наповнення яких складав автоматично перекладений текст. Через деякий час більшість з цих сайтів частково випали з індексу пошукової системи Яндекс, в індексі при цьому залишилось по 3-4 сторінки.

Але навіть якщо пошукова система зуміє визначити неунікальність контенту, проблема у тому, який із сайтів вона сприйме за першоджерело. Тому написавши статтю намагайтеся, щоб вона якнайшвидше попала в індекс Гугла чи Яндексу, поки нечесні веб-майстри її не стирили. Про те, як пришвидшити індексацію сайту, читайте у цій статті: Як домогтися швидкої індексації сайту.

Також пошукова система Яндекс нещодавно анонсувала можливіть закріпити за собою авторство тексту, завантаживши його у панель веб-майстра ще до моменту його появи на сайті/блозі. Детальніше про цю можливість можна прочитати тут.

Тому не крадіть і пишіть унікальні тексти для Ваших сайтів. Це найнадійніша передумова їх стабільного розвитку та просування в мережі Інтернет.


914 24.11.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера