» » Google спійманий на підтасовуванні результатів пошуку

Google спійманий на підтасовуванні результатів пошуку
Google спійманий на підтасовуванні результатів пошуку
Службова презентація сервісу Yelp говорить про те, що Google маніпулює результатами пошуку, розміщуючи посилання на більш релевантні сайти конкурентів нижче посилань на власні сервіси

Корпорація Google нехтує законами чесної конкуренції, розміщуючи посилання на власні сервіси перед посиланнями конкуруючих сайтів, навіть якщо запит містить назву цих сайтів, випливає з внутрішнього звіту Yelp, який опинився у розпорядженні видання Wall Street Journal.

Yelp - один з найбільших інтернет-каталогів організацій та закладів в США: ресторанів, кафе, клубів, магазинів, барів, клінік, салонів краси, ательє і т. д. Крім США, сайт функціонує в ряді регіонів світу, включаючи Європу і Австралію.

Крім каталогу, Yelp містить соціальні функції. Користувачі можуть залишати відгуки та оцінки закладам, а також знаходити друзів за інтересами та брати участь в обговореннях.

У своєму звіті Yelp наводить два приклади нечесної поведінки Google. У першому прикладі при введенні пошукового запиту «gary danko sf» (популярний ресторан в Сан-Франциско) пошуковик Google видав на першому місці посилання на офіційний сайт ресторану, а відразу під нею - посилання на відгуки у своїй соціальній мережі Google+.

Посилання на опис Gary Danko в Yelp з відгуками, залишеними користувачами Yelp, опинилася на другому місці, хоча в Yelp набагато більше відгуків: 3805 замість 767 в Google+.

За словами гендиректора Yelp Джеремі Стоппельмана, Google багато собі дозволяє, користуючись домінуючим становищем на ринку

У другому прикладі до пошукового запиту було додано слово «yelp». Це означає, що користувач шукає інформацію про цей заклад саме на сайті Yelp. Проте, порядок посилань на відгуки не змінився. Тобто Google знову запропонував в першу чергу ознайомитися з відгуками у власній соціальній мережі.

Згідно з проведеним Yelp експерименту, кожен п'ятий інтернет-користувач (20%), який виконав пошук за запитом «gary danko yelp», пройшов за посиланням на відгуки в Google+.

«Схоже, що Google свідомо видає користувачам результати пошуку на користь Google+, ігноруючи уточнюючі слова», - заявили в Yelp.

Це далеко не перше звинувачення Google в маніпуляції результатами пошуку з метою особистої вигоди. І не перше від Yelp. У вересні 2011 р. Yelp, сайт бронювання готелів Expedia та інтернет-магазин Nextag поскаржилися на те, що Google штучно занижує їх позиції у видачі.

У вересні 2010 р. аналогічна скарга була подана з боку стали скарги з боку американської B2B-платформи SourceTool / TradeComet і двох веб-сайтів порівняння цін Foundem і MyTriggers, перший з яких розташований у Великобританії, другий - в США. Власники зазначених ресурсів заявили, що Google навмисно знижує їх рейтинг в пошуковій системі, так як вони складають пряму конкуренцію його власним сервісам.

У вересні 2011 р. генеральний директор Yelp Джеремі Стоппельман (Jeremy Stoppelman) охарактеризував поведінку Google як зухвале. За його словами, компанія не тільки маніпулює результатами пошуку, а й використовує контент Yelp у власних цілях.


695 11.07.14Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера