» » Яндекс.Метрика представила новий API

Яндекс.Метрика представила новий API
Команда Яндекс.Метрики анонсувала абсолютно новий API. Якщо раніше API був лише додатковим функціоналом до сервісу, то тепер робота Метрики повністю базується на новому API. А це означає, що у вебмайстрів тепер набагато більше можливостей для роботи з даними.
Яндекс.Метрика представила новий API


Перш за все варто відзначити, що новий API працює за іншими принципами: у ньому доступний набір вимірювань і метрик, з яких можна побудувати будь-який звіт по сайту, навіть якщо його немає в веб-інтерфейсі. Крім того, здійснена підтримка сумісності з різними стандартами API, в тому числі Google Analytics. Крім того, в API Метрики доступний новий функціонал:

- конструктор звітів , який дозволяє на основі даних з Метрики створити свій власний звіт,
- сегментація даних , яка допоможе виділити найбільш цікавий сегмент трафіку для аналізу. Критерії сегментації можна задавати більш ніж по 50 атрибутам візитів і хітів (джерела трафіку, пошукові фрази, атрибути рекламних кампаній, URL-и сторінок і т.д.), а умови - комбінувати за допомогою AND / OR, групувати за допомогою дужок, уточнювати досягнутими цілями і моделями атрибуції і багато іншого.

Важливий і той факт, що в API Метрики зі свіжими даними можна працювати вже через кілька хвилин, завдяки унікальній колоночной СУБД ClickHouse - власної розробки команди Метрики, яка здатна майже миттєво обробляти запити на петабайтних обсягах даних. Іван Красюк, директор з розвитку клієнтської мережі Kokoc . com (Kokoc Group):

Яндекс.Метрика повністю перебудувала свій API (інтерфейс програмування додатків), і тепер може вивантажувати дані в Google Analytics або будь-яку іншу систему. Цієї можливості аналітики чекали останні 5 років - з моменту виходу першої версії сервісу. Раніше Метрика давала можливість отримувати тільки ті цифри, які включені в стандартні звіти сервісу. Тепер же у аналітиків з'явилася можливість групувати, збирати дані, робити з них конструктор і вивантажувати їх у будь-якому масиві і будь-якому порядку. Наприклад, завдяки новому API в один звіт можна звести такі дані: по якому запиту і з якого міста прийшла людина, користувачем якого браузера він є, скільки часу провів на сайті, тобто сукупність інформацію по декількох десятках параметрів і метрик. І якщо раніше аналітикам доводилося аналізувати дані в загальній масі, то тепер вони можуть задати певні параметри для визначення даного їх сегмента. Припустимо, отримати інформацію тільки про жінок 24 років, що проживають в Москві і які прийшли на сайт з Яндекса. Таким чином, власники інтернет-магазинів зможуть аналізувати не тільки всіх відвідувачів в сукупності, але і їх окремі сегменти. Завдяки інтеграції з Google Analytics, аналітики отримають можливість бачити по яких запитах (ключовими словами) приходять відвідувачі, незважаючи на те, що Яндекс деякий час тому почав шифрувати ці дані для сторонніх систем аналітики. Це воістину революційне оновлення API Яндекс Метрики значно полегшить роботу аналітикам, дозволивши їм інтегрувати дані Метрики з Google Analytics і будь-якими іншими системами, а власники бізнесів зможуть краще пізнати своїх споживачів і отримають можливість приймати рішення, грунтуючись на більшій кількості даних і використовуючи при цьому єдиний інтерфейс.


561 28.07.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру