» » 3 міфа про поведінку користувачів на сайті

3 міфа про поведінку користувачів на сайті
Всі ми знаємо, обличчя людей, текст, написаний великими буквами, і слово «Безкоштовно» діють безвідмовно, якщо нам потрібно привернути увагу користувачів на сайті. Але чи завжди діє це правило?

Команда EyeQuant провела eye-tracking дослідження, щоб перевірити, чи є ці твердження непорушними істинами, або їх все ж можна поставити під сумнів.

У дослідженні взяли участь 46 користувачів і 200 сайтів. Фіксувалося не тільки час, протягом якого користувач дивиться на той чи інший елемент сайту, але і число раз, коли його погляд просто стосувався його. Загалом було зафіксовано більше 261 тисячі напрямків погляду, користувачі дивилися на кожну сторінку приблизно 15 секунд (+ / - 6 секунд) в середньому. Дослідження проводилося та Лабораторії Нейробіопсіхологіі Оснабрюкского університету в Німеччині.

Міф 1. Людські особи завжди і моментально приковують до себе увагу

Це, мабуть, одне з найпоширеніших висловлювань щодо поведінки онлайн-користувачів, яке можна знайти в Інтернеті. Але правда в тому, що хоч нам і подобається дивитися на людські обличчя, але далеко не завжди ми це робимо.

Приклад: Лендінговая сторінка сайту Levis. Зліва: користувачі заходять на сайт і повністю ігнорують обличчя зображених на зображенні людей. За припущеннями команди EyeQuant, користувачі могли ще дивитися на логотип компанії, проте, заголовок повністю привертає їх увагу.
3 міфа про поведінку користувачів на сайті


Приклад: Сайт готелю, на якому ми бачимо зображення щасливої ​​пари, чиї обличчя можна без зусиль розгледіти. Однак користувачі, ледь кинувши погляд на них, переводять свою увагу на пошуковий рядок і заклик до дії в центрі сторінки.
3 міфа про поведінку користувачів на сайті


Також є думка, що погляд користувача звичайно треба за напрямком погляду людини на картинці. Що теж не завжди є правдою.

Приклад: сторінка сайту готелю Hilton. Користувачі дивляться на пошуковий рядок, пропозиції в нижній частині сторінки, і практично не звертають уваги на жінку і напис, на яку вона дивиться.
3 міфа про поведінку користувачів на сайті


Висновок: особи не завжди є потужним інструментом для залучення уваги, як прийнято вважати.

Міф 2. Великий текст моментально привертає увагу

Ще одна поширена думка про те, як привернути увагу користувача на сайті - написати щось великим шрифтом. Однак, як показало дослідження, у багатьох випадках користувачі лише прослизають поглядом по блоку з текстом і переходять до інших елементів сайту.
3 міфа про поведінку користувачів на сайті


До речі зверніть увагу, в другому прикладі є картинка з обличчями людей, які користувачі проігнорували.

У чому ж справа? Можливо, тут спрацьовує так звана банерна сліпота, або, наприклад, великі літери не так зручно читати.

Висновок: візуально великі букви можуть виглядати помітно, але не завжди це найкращий спосіб привернути увагу користувача.

Міф 3. Магічне слово «Безкоштовно»

З економічної точки зору, слово «Безкоштовно" не переб'є ніщо. Але чи означає це, що увагу користувача тут же забирає на себе це слово? Як показують дані - далеко не завжди.
3 міфа про поведінку користувачів на сайті


Висновок: слово «Безкоштовно», безумовно, допоможе збільшити конверсію, але от щодо залучення уваги - не факт.


landing
874 30.07.14Напівжирний Нахилений текст Підкреслений текст Перекреслений текст | Вирівнювання по лівому краю По центру Вирівнювання по правому краю | Вставка смайликів Вибір кольору | Прихований текст Вставка цитати Перетворити вибраний текст з транслітерації в кирилицю Вставка спойлеру