» » » Як зробити градієнт в Фотошопі?

Як зробити градієнт в Фотошопі?
Як зробити градієнт в Фотошопі?Вітаю, дорогі читачі і читачки. Дуже хочеться вас запитати: як ви ставитеся до красивого ранкового неба, плавно переходить з блакитного в білий? До спокійній ряби води, яка в глибині темно-синя, а ближче до берегів прозора? До першого снігу, який через деякий час починає танути, і плавно змінює свій колір від білого в чорно-коричневий? І причому тут уроки Фотошопа, і вся ця білібердень, яку я у вас питаю? Та при тому, що сьогодні ми з вами будемо проходити інструмент зафарбовування, плавно переходить з одного кольору в інший. Цей інструмент називається «Градієнт». Ви коли-небудь мріяли зафарбувати білий аркуш паперу чорним кольором плавно перехідним в синій? Це мрія справжнього Фотошоп майстра. Запевняю вас, це не так складно як виглядає на перший погляд. Якщо у вас є фотографія, на якій ви вийшли чудово, а ось фон просто огидний, виділяємо себе, копіюємо на новий шар (це зробити допоможе нам чарівна комбінація клавіш «Ctrl + J») і за допомогою «Градієнта» ви зможете на задньому плані зробити гарне світіння. Так само дізнатися про зміну фону картинки ви можете в цьому уроці. Ну, так вперед, до підкорення «Градієнта».

Цей високоповажний предмет знаходиться на панелі інструментів між інструментами «Гумка» і «Розмиття». Разом з «Градієнтом» в одній комірці знаходиться інструмент «Заливка», який просто дозволяє нам залити фон однорідним кольором.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Всі ми знайомі з інструментом «Заливка», з, всім нам відомого, Paint. Як треба користуватися «Градієнтом»? Для того щоб намалювати градієнт, потрібно клікнути по зображенню лівою кнопкою миші і провести смужечку, яка показує, де буде розташовуватися головна частина градієнта.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Після того як ми відпустимо ліву клавішу миші, наш лист заллється плавним градієнтом, який ми налаштували.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Отже, приступимо до нудного, нудного, але дуже пізнавальному роздивляння налаштувань інструменту «Градієнт». Зліва ми бачимо незрозумілу, і повну таємниць, смужку з плавно перетікає кольором. З величезною цікавістю, і зробивши розумний вигляд, на неї натискаємо. У нас з'являється віконечко, в якому ми бачимо заголовки «Установки», «Градієнт» і «Контрольні точки».
Як зробити градієнт в Фотошопі?


У розділі «Установки» ми бачимо велику кількість різних квадратиків. Ці квадратики і є градієнти, тільки маленькі. Вибравши один з них, ви помітите, що більша смужка в розділі «Градієнт» поміняла колір. Завантажити, поміняти відображення мініатюри, відновити градієнти ви можете натиснувши на маленьку стрілочку, праворуч зверху над вікном "Параметри".
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Давайте з вами розберемо для початку найпростіший градієнт, що складається з двох кольорів. Наприклад, Чорно-білий. Вибравши його, велика смужка знову поміняла свій колір. Тепер вона стала зліва чорної, а праворуч білою. І ви напевно помітили, що на цій смужці з боків є по два прапорці. Але ці прапорці не обов'язково повинні з боків, ви їх можете пересувати, пересування прапорця впливає на плавність градієнта. Натиснувши на верхній прапорець, ви побачите, що знизу активувалася менюшка, в якій можна встановлювати параметри даного прапорця, тобто «Непрозорість» і «Позицію». Непрозорість впливає на прозорість градієнта в тому чи іншому ділянці смужки, в залежності від того де у вас розташований прапорець. «Позиція» відповідає за розташування прапорця на смужці. Це логічно, чи не так? А нижній прапорець активує інші параметри градієнта на смужці. Такі як «Колір» і «Позиція». Тут все гранично ясно. Натиснувши на «Колір» з'явиться палітра кольорів, в якій ви зможете вибрати потрібний вам колір для смужки градієнта.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Якщо вам раптом захотілося додати колір, або прозорість, на якому ділянці градієнта, то вам для цього потрібно створити ще один прапорець. Це зробити не складніше, ніж клацнути пальцями. Достатньо всього лише клікнути курсором миші під тим ділянкою смужки, де вам потрібно прапорець. Клікайте тільки тоді коли курсор миші перетвориться на руку з витягнутим пальцем.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Ну а якщо вам потрібно прибрати прапорець - просто натисніть на нього. Після чого активується менюшка знизу, де можна буде натиснути на кнопку «Видалити». Ось такими не складно методами можна створити власний градієнт.
Продовжуємо вивчати далі настройки градієнта. Праворуч від смужки ми бачимо п'ять типів роботи градієнта: «Лінійний», «Радіальний», «Конусоподібний», «Дзеркальний» і «Ромбоподібний» градієнти.
«Лінійний градієнт» - це звичайний градієнт, який починається в точці, яку ви поставили, і закінчується в точці, до якої ви провели смужечку. Його зображення можна побачити зверху.
«Радіальний градієнт» - це особливий градієнт. Він має форму кулі, і кольору вашого градієнта будуть виходити з центру цієї кулі. Центр це кулі буде знаходитися в точці, яку ви поставили, а смужечку, яку провели при малюванні, буде радіусом в даному кулі градієнту.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


«Конусоподібний градієнт» градієнт буде мати форму конуса, вид зверху. Піка його буде перша поставлена ​​крапка.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


«Дзеркальний градієнт» це той же лінійний, але він буде відображений. Точкою відображення буде у першій точці.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


«Ромбоподібний градієнт» дуже гарний сам по собі, але досить важко пояснити, як він виглядає. Поекспериментуйте методом наукового тику. І обов'язково подивіться на картинку.
Як зробити градієнт в Фотошопі?


Далі в налаштуваннях ми бачимо графу «Режим». Ця графа відповідає за режим накладення градієнта на даний малюнок. Коли ви натиснете графу «Режим» знизу висунеться менюшка, в якій будуть надані, у всій своїй красі, назви всіх режимів накладень. Поклацайте, поекспериментуйте з кожним з них. До речі, увійшовши в графу «Режими» можна буде їх перемикати коліщатком миші. Далі за «Режимом накладання» йде настройка прозорості градієнта. Від цієї настройка залежить просвечиваємость вашого градієнта. Чим менше число в графі «Непрозорість», тим сильніше видно зображення, на яке ви наносите градієнт. Далі ми бачимо Настройку «Інверсія», де можна поставити галочку. Якщо ми там поставимо галочку, то наш градієнт прийме своє дзеркальне відображення. Раджу вам поклацати на цю настоянку, і подивитися на смужечку градієнта в налаштуваннях ліворуч, і ви відразу зрозумієте суть цієї настройки. Лівий край цій полосочки відповідає початку градієнта, тобто тієї точки, з якої ми починаємо вести градієнт.

На цьому наш нудний, але дуже пізнавальний урок про «градієнт» закінчується. Бажаю вам нових висот у підкоренні «Градієнта», і перемог на особистому фронті. До побачення!


photoshop
16143 30.07.14Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера