» » Робота над юзабіліті сайту

Робота над юзабіліті сайту
Робота над юзабіліті сайту
Під терміном «юзабіліті сайту» мають на увазі сукупність факторів, від яких залежить сприйнятливість сайту користувачем. Іншими словами, це цілий ряд заходів, спрямованих на створення приємного і цікавого для гостей ресурсу. Від того, скільки уваги було приділено юзабіліті сайту, будуть залежати його подальші перспективи, що стосуються розвитку та прибутковості.

Для поліпшення привабливості інтернет -ресурсу, його власнику необхідно дотримуватися трьох основних принципів:

1. Правильне оформлення сторінок порталу , їх зовнішній вигляд завжди будуть викликати до себе інтерес у потенційних користувачів.
2. Текст сторінок сайту повинен бути читабельним і легко сприйматися відвідувачем.
3. Читач не повинен вчитуватися і вдумуватися в сенс контенту , а легко і швидко сприймати інформацію.
Завдяки грамотній внутрішньої перелинковке ресурс може вийти на першу сторінку пошукових систем і без участі зовнішніх посилань. А от для правильного оформлення і, відповідно , для створення постійного потоку відвідувачів необхідно дотримуватися ряду правил :

1 . Невеликий обсяг тексту.
Основна мета людини, який відвідав інтернет- ресурс - пошук необхідної інформації. Довгі вступу та розбавлення тексту зайвої « водою » в даному випадку будуть недоречні. Контент повинен нести в собі переважно корисну інформацію.

2 . Підзаголовки
Найчастіше, тексти бувають досить довгими , що для відвідувача не дуже зручно. Тому , для полегшення пошуку цікавлять питань , їх краще якось виділити . Також , застосування підзаголовків допомагає розкрити кожну думку окремо і читач з легкістю зможе знайти ту тему , яка його цікавить.

3 . Спрощення пошуку необхідної інформації.
Буде краще для всіх , якщо перша частина тексту буде найбільш значимою , тому що більшість користувачів шукають потрібну інформацію саме в перших кількох словах статті . Крім того , позитивний ефект дасть використання в заголовках і посиланнях ключових слів.

4 . Використання правильних посилань.
Слід пам'ятати , що колір не відвіданого посилання повинен відрізнятися від тієї , на яку користувач вже заходив. Текст посилання повинен містити в собі певні підказки , які дадуть людині хоч якесь уявлення про сторінку , яку він побачить.

5 . Візуальні ефекти
Покликання різних видів графіки , діаграм , картинок - допомога читачеві в більш глибокому розумінні викладається і візуальному спостереженні , про що йде мова. Адже для того , щоб утримати відвідувача на сайті , його спочатку необхідно туди заманити .

Перераховані вище поради не можуть дати стовідсоткової гарантії успіху ресурсу , але користь від них для досягнення бажаного результату точно буде .


761 18.10.13Полужирный Наклонный текст Подчеркнутый текст Зачеркнутый текст | Выравнивание по левому краю По центру Выравнивание по правому краю | Вставка смайликов Выбор цвета | Скрытый текст Вставка цитаты Преобразовать выбранный текст из транслитерации в кириллицу Вставка спойлера